کاهش مصرف انرژی با استفاده از شیشه های نانویی ایرانی

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

**/ فناوری شیشه‌های نانویی در داخل کشور هم باید استفاده شودعلیرضا قربانی مدیر عامل یک شرکت تولید کننده شیشه نانویی در گفت و گو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در این شرکت ما شیشه‌های تخت به روش فلود را تولید می کنیم، این شیشه‌ها انرژی و حرارت را کنترل و ۸۰ درصد انرژی را ذخیره می‌کنند یعنی اگر بخواهیم دمای داخل منزل را ۲۴ درجه نگهداریم و دمای بیرون صفر درجه باشد و از این شیشه‌ها استفاده کرده باشیم، ۲۰ وات مکعب انرژی مصرف می‌َشود، اما اگر شیشه معمولی باشد ۱۲۰ وات مکعب به ازای هر ثانیه استفاده می‌شود وبا این شیشه‌ها معادل ۲۰ لیتر نفت به ازای هر یک متر مربع صرفه جویی انرژی خواهیم داشت.


بیشتر بخوانید:تولید پارچه‌های نانو پلیمری توسط فناوران ایرانی


قربانی ادامه داد: درخواست ما این است که قدر این سرمایه ملی را بیشتر بدانند و مردم کشور خودمان هم از آن‌ها استفاده کنند چرا که در کاهش سوخت فسیلی بسیار تاثیرگذار است و قیمت آن نسبت به شیشه‌های معمولی زیاد نیست. ارگان‌ها و نهاد‌های دولتی می‌توانند با استفاده از این شیشه‌ها از ما در داخل کشور حمایت کنند.

او تصریح کرد: خوشبختانه ما تاکنون به کشور‌هایی همچون اوکراین و رومانی و کشور‌های اروپایی و حتی به برزیل هم صادرات داشتیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *