پشت پرده اختلاف شدید سرمربی و سرپرست پرسپولیس

پشت پرده اختلاف شدید سرمربی و سرپرست پرسپولیسبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، کالدرون اگرچه هنوز نتوانسته مثل برانکو در دل هواداران و پیشکسوتان جا باز کند، اما نتایجی که با سرخ‌پوشان گرفته ایده‌آل و حتی بهتر از مرد کروات بوده است. این‌که چرا کالدرون مثل برانکو نشده و شاید هم هیچ وقت نشود به نوع روابط او با بازیکنان و کادر اجرایی باشگاه برمی‌گردد. برانکو مرد با سیاستی بود و در ۴ فصلی که هدایت سرخ‌پوشان را بر عهده داشت با هیچ یک از عوامل اجرایی و اعضای باشگاه به مشکل و اختلاف نخورد و اگر هم اختلافی داشت آن را بروز نداد و رسانه‌ای نکرد. تنها چالش او در پرسپولیس مقابله با چند بازیکن حاشیه‌ساز از جمله رامین رضاییان، مهدی طارمی و محسن مسلمان بود که خیلی راحت هم قید آن‌ها را زد و با وجود برخی اعتراض‌ها از سوی هواداران و پیشکسوتان از موضعش عقب‌نشینی نکرد و، چون نتیجه هم گرفت این برخورد‌های قهری او خیلی زود فراموش شد و حتی بعد‌ها خیلی‌ها از او بابت حذف حاشیه‌ساز‌ها و یکدست و یکدل کردن تیم تشکر کردند.

اما کالدرون مثل برانکو نیست و در همین مدت کوتاهی که آمده با ۲ سرپرست تیم و چند بازیکن پرسپولیس به مشکل خورده است. مرد آرژانتینی در اردوی پیش‌فصل تیمش در ترکیه به محسن خلیلی، سرپرست وقت تیم به خاطر شرایط نامناسب کمپ محل اردو اعتراض کرد و حتی برخی رسانه‌ها از درگیری شدید لفظی بین او و خلیلی خبر دادند. هرچند باشگاه هیچ وقت زیر بار این موضوع نرفت و همه چیز را عادی و نرمال دانست با این حال چندی بعد محسن خلیلی از سمت سرپرستی تیم کنار گذاشته شد. البته که کنار رفتن خلیلی به خاطر اختلاف با کالدرون نبود و پس از تغییر و تحول مدیریتی در باشگاه، انصاری‌فرد صلاح دید افراد منتخب خودش را به کادر اجرایی اضافه کند. حالا مدتی است که اخباری از اختلاف نظر شدید کالدرون و پیروانی به گوش می‌رسد که ظاهرا جرقه آن لابه‌لای مصاحبه‌های بازیکنانی، چون شجاع خلیل‌زاده، عالیشاه، ماهینی و بیرانوند علیه کالدرون و عدم برخورد با آن‌ها از سوی سرپرست و باشگاه خورده است. در حالی که در موارد مشابه طی سال‌های گذشته شاهد تذکر باشگاه به بازیکن خاطی و حتی توبیخ و جریمه او بوده‌ایم، اما در حال حاضر پیروانی که سعی داشته و دارد رابطه دوستانه‌ای با بازیکنان تیم داشته باشد و حتی گاهی خارج از چارچوب وظایفش میان بازیکن و سرمربی قرار گرفته، نه تنها برخوردی با این بازیکنان نداشته که حتی گزارش آن را هم به باشگاه نداده است چراکه انصاری‌فرد در ماجرای بیرانوند و اعتراضش به کالدرون گفته بود که آقای پیروانی گفته هیچ مشکلی وجود ندارد! اما اوج این اختلاف و درگیری‌ها به ۲ هفته پیش برمی‌گردد. گویا در جلسه فنی کالدرون با بازیکنان بعد از بازی این تیم، سرمربی آرژانتینی پرسپولیس مشغول صحبت بوده که با استناد به اتفاقاتی که برای استراماچونی در استقلال رخ داده از الفاظ نامناسبی استفاده می‌کند و افشین پیروانی به عنوان مدیر تیم به شدت ناراحت می‌شود و حتی جواب کالدرون را می‌دهد تا او به صحبت‌های خود ادامه ندهد. همین مسئله باعث شده رابطه بین سرمربی و مدیر تیم شکرآب شود به طوری که کالدرون در آخرین جلسه هیئت مدیره باشگاه درخواست جدایی پیروانی را داده است. البته انصاری‌فرد در این جلسه که با حضور مدیر برنامه‌های کالدرون برگزار شده، عنوان کرده مسائل فنی در حوزه اختیارات سرمربی است، اما مسائل مدیریتی در حوزه اختیارات اوست و در نتیجه از انتصاب پیروانی به عنوان مدیر تیم حمایت می‌کند.

کالدرون فعلا به تعطیلات رفته و اگر ماجرای استراماچونی تکرار نشود و او برگردد قطعا پرسپولیس با چالش بزرگی مواجه خواهد شد و شاید همین رابطه شکرآب‌شده سرمربی و سرپرست به تیم ضربه بزند. ظاهرا احتمال برنگشتن کالدرون زیاد است و اگر چنین باشد نه تنها مشکل اختلاف سرمربی و سرپرست حل خواهد شد که شاید شاهد تغییرات عجیبی روی نیمکت تیم باشیم! برخی بر این باورند در صورتی که کالدرون برنگردد پیروانی با توجه به سابقه مربیگری‌اش و رابطه نزدیکش با بازیکنان سرمربی خواهد شد و اگر چنین نشود سرمربی وطنی سرخ‌ها از بین یحیی گل‌محمدی و مهدی تارتار انتخاب می‌شود. این بدان معناست که پرسپولیسی‌ها برخلاف استقلالی‌ها چندان هم معطل و منتظر کالدورن نیستند و نمی‌مانند و حتی آلترناتیو‌های او را مشخص کرده‌اند.

منبع:خراسان

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *