عضو جنبش نجباء: فردا ملت عراق با آمریکایی‌ها اتمام حجت خواهند کرد

عضو جنبش نجباء: فردا ملت عراق با آمریکایی‌ها اتمام حجت خواهند کردبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، “سید یحیی الشبری” نماینده دبیرکل جنبش نجباء عراق در گفتگو با خبرنگار  به راهپیمایی ضد آمریکایی ملت عراق اشاره کرد و در این باره گفت: پس از حادثه به شهادت رساندن فرمانده شهید، حاج قاسم سلیمانی و حاج ابو مهدی المهندس که اقدام تجاوزکارانه بسیار بزرگی بود گام‌های متعددی برداشتیم. یکی از این گام‌ها فشار آوردن به دولت و پارلمان عراق در جهت اقدام قانونی برای پایان دادن به حضور نیرو‌های آمریکایی و بیگانه در خاک عراق بود که به لطف خدا این گام موفقیت آمیز بود و پارلمان عراق پایان دادن حضور نیرو‌های آمریکایی به طور خاص و تمامی نیرو‌های بیگانه به طور عام در خاک کشور را به تصویب رساند.

وی ادامه داد: پس از این گام و به برکت خون شهید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس گردان‌های مقاومت بار دیگر گردهم جمع شده و سران مقاومت با حضور سید مقتدی صدر جلسه‌ای را تشکیل دادند که در این جلسه توافقاتی صورت گرفت که یکی از آن‌ها برگزاری راهپیمایی ضد آمریکایی گسترده و حمایت از اقدام پارلمان عراق بود.

او همچنین گفت: راهپیمایی فردا حضور نیرو‌های نظامی آمریکایی و عوامل داخلی آن‌ها که به نام “جوکر” شناخته می‌شوند، محکوم خواهد کرد و هدف اصلی آن پشتیبانی از اقدام قانونی پارلمان عراق برای پایان دادن به حضور نیرو‌های آمریکایی در خاک عراق است. همچنین راهپیمایی فردا این پیام را می‌رساند که مردم عراق در ابتدا دست به اعتراضات مسالمت آمیز زدند، اما از چند ماه گذشته و با ورود جوکر‌های آمریکایی به صحنه اعتراضات مردمی جهت این اعتراضات منحرف شده و به سمت ضربه زدن به منافع کشور و ملت عراق سوق یافته است.

سید یحیی الشبری به شدت یافتن اقدامات هنجارشکنانِ برخی افراد در شهر‌های مختلف عراق اشاره کرد و توضیح داد: چند روز پیش اعلام کرده بودیم که فعالیت جوکر‌های آمریکایی در مناطق مختلف شدت خواهد یافت و هدف از این فعالیت‌ها نیز سنگ اندازی در برابر راهپیمایی میلیونی ضد آمریکایی ملت عراق است.

نماینده دبیرکل جنبش نجباء ادامه داد: در جلسه‌ای که با حضور سران و فرماندهان گروه‌های مقاومت تشکیل شد تصمیم بر این شد که چندین گام مهم برداشته شود و اولین آن‌ها برگزاری راهپیمایی میلیونی خواهد بود. این راهپیمایی حامل این پیام است که حضور نیرو‌های آمریکایی در عراق غیر قانونی است، راهپیمایی روز جمعه نشان دهنده خواست و اراده مردم عراق و حمایت از تصمیم پارلمان عراق است وبه این ترتیب فردا با ملت آمریکا و نیرو‌های بیگانه مستقر در داخل خاک عراق اتمام حجت خواهد شد و پس از آن به گزینه بعدی که ابزار نظامی است روی خواهیم آورد.

وی تاکید کرد: در صورتی که آمریکایی‌ها تسلیم خواسته پارلمان و ملت عراق نشوند گردان‌های مقاومت به وظیفه خود عمل خواهد کرد و در برابر آمریکایی‌ها متحد هستند و دوشادوش یکدیگر می‌جنگند.

سید یحیی الشبری در پایان گفت: گردان‌های نجباء روز گذشته با صدور بیانیه‌ای تاکید کردند که دیدار برهم صالح رئیس جمهور عراق با دونالد ترامپ دیداری اهانت آمیز بود و رئیس جمهور عراق خود را در وضعیت ذلت باری قرار داد. او با این دیدار نشان داد که در کنار آمریکایی‌ها ایستاده است، نشستن در کنار ترامپ احمق نادیده گرفتن خواست پارلمان و ملت عراق و توهین به خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج ابو مهدی المهندس و همچنین درد و رنج‌های ملت‌های عراق و ایران است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *