از کالدرون به یحیی؛ پرسپولیس مالک توپ می‌ماند!

از کالدرون به یحیی؛ پرسپولیس مالک توپ می‌ماند!به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از شب‌هایی که پرسپولیسی‌ها آن را فراموش نخواهند کرد، ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ است. شبی که پرسپولیس با هدایت علی دایی، ذوب آهنِ یحیی گل محمدی را شکست داد، اما شاگردان یحیی با نمایش سزاوارانه خود، هواداران رقیب را نیز به تحسین وا داشتند. آن روز، گل‌محمدی فوتبالِ موردنظر خود را در مقابل هواداران تیم محبوبش ارائه کرد و در پایان فصل نیز با ۱۴ امتیاز بیشتر نسبت به پرسپولیس، در رده چهارم ایستاد.

تیم او با حفظ توپ، انتقال دقیق آن و پرسینگ شدید، تیم علی دایی و سپس دیگر حریفان را تحت فشار قرار داد و موفق به قهرمانی در جام حذفی نیز شد. این نوع نمایش تماشاگرپسند که مورد توجه پرسپولیسی‌ها نیز قرار داشت، در دیگر تیم‌های گل محمدی نیز ادامه یافت، اما در ذوب آهن و شهر خودرو نمود بیشتر و بازدهی بهتری داشت.

گل‌محمدی ۴۸ ساله که حالا کادرفنی مورد علاقه خود را هم پیدا کرده و در حال تکامل سبک مربیگری خود نیز هست، در نیم فصل نخست لیگ نوزدهم همین روش بازی را با تیم مشهدی ادامه داد و باوجود نتایج پرفراز و نشیب، شهرخودرو را در میان تیم‌های بالایی جدول حفظ کرد. مسئله مشترک درباره تیم تحت هدایت او، تعداد بالای پاس و درصد بالای مالکیت توپ است. به عنوان مثال در ۵ بازی اخیر این تیم، میانگین آمار ۵۶.۴% مالکیت و ۳۹۰ پاس به ثبت رسید که رکورد قابل توجهی در میان تیم‌های لیگ برتری است.

همچنین در اکثر بازی‌های تیم شهرخودرو، گردش توپ بیشتر در زمین شهرخودرو است. تیم گابریل کالدرون نیز در بیشتر بازی‌ها مالک توپ بود و تعداد پاس هایش در بعضی مسابقات از ۶۰۰ نیز عبور می‌کرد، اما نکته مهم این است که سرمربی آرژانتینی سعی می‌کرد شاگردانش توپ را در زمین حریف منتقل کنند و سریعا به یک سوم دفاعی تیم مقابل برسند، اما احتمالا در دوران یحیی گل محمدی، آن‌ها با آرامش بیشتری به موقعیت سازی خواهند پرداخت.

حالا باید دید واکنش بازیکنان پرسپولیس به تصمیمات کادرفنی جدید چه خواهد بود و مهم‌تر از آن باید دید باتوجه به مهره‌های متفاوت پرسپولیس نسبت به شهرخودرو، گل محمدی آیا قصد دارد به همان شکل قبلی ادامه دهد یا خیر؟

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *