بررسی تعداد دعوتنامه های صادر شده جهت مهاجرت به استرالیا

مجموع تعداد دعوتنامه های صادر شده برای ویزاهای تخصص و مهارت در ماه ژانویه سال جاری افزایش چشمگیری داشته است. همچنین کوتاه شدن زمان صدور دعوتنامه ها برای مشاغلی نظیر حسابداری، تحلیلگران فناوری اطلاعات و ارتباطات  کسب و کار وبرنامه نویسی نرم افزار و اپلیکیشن نیز قابل توجه بوده است. در ادامه به بررسی جزئی تر نتایج SkillSelect در سال 2015-2016 میپردازیم:

ساب کلاس 189:

تعداد دعوتنامه های صادر شده بابت این ساب کلاس در ماه ژانویه 4800 عدد ، در ماه دسامبر 1400 و برای ماه های جولای تا نوامبر در سطح معمول آن یعنی 2300 بوده است. حداقل امتیاز مورد نیاز جهت دعوتنامه برای این ساب کلاس 60 می باشد. همچنین حداکثر زمان جهت دریافت دعوتنامه برای افرادی که دارای 60 امتیاز بوده اند کمتر از یک هفته بوده است که در مقایسه با روال سابق، کاهش قابل ملاحضه ای در مدت زمان وجود دارد.

اطلاعات فوق شامل مشاغلی که تناسبی(pro-rata)  هستند نمیشود. اطلاعات این مشاغل را در ادامه ملاحضه میکنید:

Accountants:

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که شایعاتی مبنی بر کاهش ظرفیت شغلی برای حسابداران صحت ندارد و به علت وجود یک اشکال تایپی در وبسایت SkillSelect  ایجاد شده اند. تعداد دعوتنامه های صادر شده برای حسابداران  در ماه ژانویه سال 2016 با افزایشی چشمگیر به 375 دعوتنامه رسید که در مقایسه با تعداد دعوتنامه ها در ماه دسامبر و اکتبر که به ترتیب 90 و 50 عدد بوده است  رشد قابل توجهی داشته است.

حداقل امتیازات مورد نیاز حسابداران جهت دریافت دعوتنامه ساب کلاس 189 همچنان 70 امتیاز می باشد. اما زمان انتظار (با 70 امتیاز) به کمتر از یک هفته کاهش یافته است. چنانچه روند فعلی ادامه یابد انتظار می رود در سری بعدی حداقل امتیاز مورد نیاز حسابداران به 65 امتیاز کاهش یابد.

ICT Business and System Analysts:

تعداد دعوتنامه های صادر شده برای این شغل تا قبل از ماه ژانویه روندی ثابت داشته و در هر ماه128 دعوتنامه صادر گردیده است. اما در ماه ژانویه سال 2016 تعداد دعوتنامه ها افزایش یافته و به 303 عدد رسیده است.

امتیازات مورد نیاز برای صدور دعوتنامه همچنان 65 میباشد ولی زمان انتظار در آخرین سری به 5 هفته کاهش یافته است که قابل توجه میباشد.

Software and Applications Programmers:

تعداد دعوتنامه های صادر شده برای این شغل نیز در ماه ژانویه سال 2016 با افزایشی چشمگیر همراه بوده است و تعداد آن به 876 عدد میرسد. در حالیکه تعداد معمول دعوتنامه در ماه های پیشین 436 بوده است.

امتیازات مورد نیاز برای صدور دعوتنامه همچنان 60 میباشد ولی زمان انتظار از 25 هفته به 18 هفته کاهش یافته است .

 

ساب کلاس 489:

تعداد بسیار کمی دعوتنامه بابت اسپانسر فامیلی برای این ساب کلاس صادر شده است. تعداد دعوتنامه ها از 80 عدد برای هر ماه در جولای سال 2015 به 10 عدد برای هر ماه در ژانویه سال 2016 کاهش یافته است.

حداقل امتیازات مورد نیاز جهت دریافت دعوتنامه ساب کلاس 489 در حال حاضر 65 امتیاز می باشد. اما زمان انتظار (با 65 امتیاز) بیش از 15 هفته می باشد. متقاضیان مشاغل تناسبی ( Pro-rata) شانس کمی برای دریافت دعوتنامه بابت اسپانسر فامیلی ساب کلاس 489 دارند.

مطالب مرتبط