کشف معبدی ۳۰۰۰ ساله با معماری شگفت انگیز در کشور پرو

در این معبد باستانی قبر‌هایی پیدا شده است که متعلق به ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد تا سال ۲۹۲ میلادی هستند. این بنای باستانی حدود ۳۹ متر طول دارد و دارای راه‌پله‌ای اصلی به طول ۱۵ متر است.


کشف این معبد باستانی ماه اکتبر سال میلادی جاری انجام شده است، اما اعلام رسمی آن برای جلوگیری از ورود سارقان مقبره و سرقت اشیای گران قیمت آن تاکنون به تعویق افتاده است.

محل معبد باستانی در مسیر چشمه‌های رودخانه Zaña در فاصله ۸۰۴ کیلومتری از لیما پایتخت کشور پرو واقع شده است.

باستان شناسان داخل معبد محلی برای جمع‌آوری آب رودخانه کشف کرده‌اند که از آن برای اجرای آئین‌های باستانی استفاده می‌شد.

این سازه بزرگ در سایت Huaca El Toro در منطقه Lambayeque کشور پرو کشف شده است. درون معبد افزون بر قبرها، اشیای فلزی و سرامیکی کشف شده است.

بقایای برجای مانده از این تمدن امروزه در امتداد سواحل کشور پرو شناسایی شده است. مطالعه‌های دانشمندان نشان می‌دهد این قوم دارای فرهنگی ویژه، ساختار شهری و سیستم‌های آبیاری بزرگی بوده‌اند.

شغل اصلی بیشتر اهالی قوم چیمو کشاورزی بود، اما در صنعت سفال و ساخت سرامیک هم تبحر پیدا کرده‌اند و آثار دستی نفیسی از کار آنها با فلز‌های ارزشمند به دست آمده است.

آنها اجرام آسمانی از جمله خورشید و ماه را پرسشش می‌کردند و اعتقاد داشتند ماه از خورشید قدرتمند‌تر است، این قوم همچنین دارای آئین‌های قربانی انسانی بوده‌اند.

در حدود سال ۱۴۷۰ میلادی، تمدن اینکا، سبب نابودی چیمو شد، هرچند با ورود اسپانیایی‌ها به قاره جدید، اینکا‌ها فرصت چندانی برای حضور در چیمو پیدا نکردند.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *