کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی + تصاویر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، حسن یزدانی بعد از شکستی که سال قبل در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ برابر دیوید تیلور داشت و دستش از طلای بوداپست کوتاه ماند، امسال در غیاب او در نورسلطان قزاقستان توانست به راحتی دومین طلای جهانی خود را کسب کند.

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی + تصاویر

حالا بزرگترین دغدغه این نابغه کشتی ایران کسب طلای المپیک برای دومین دوره متوالی است. شاید تا امروز بیشتر درباره دیوید تیلور به عنوان رقیب اصلی یزدانی بحث شده و برخی هم پیش بینی کردند این کشتی گیر آمریکایی بعد از مصدومیت شدید از ناحیه زانو دیگر نمی‌تواند به دوران اوج آمادگی برگردد و در نبرد سوم بین او و حسن یزدانی، این بار نوبت پیروزی کشتی گیر ایرانی است.

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی + تصاویر

این روزها، اما وقتی رسانه‌های آمریکایی و البته فضای مجازی را در صفحات کشتی جهان مرور می‌کنیم، از ورود جی دن کاکس به وزن ۸۶ کیلوگرم برای المپیک ۲۰۲۰ خبر می‌دهند. این کشتی گیر سیه چرده آمریکایی که ۲ سال متوالی است با شکست علیرضا کریمی طلای وزن ۹۲ کیلوگرم جهان را کسب می‌کند، می‌تواند جدی‌ترین رقیب حسن یزدانی در المپیک به شمار برود.

جی دن کاکس تصمیمش را گرفته تا برای حضور در المپیک به وزن ۸۶ کیلوگرم کوچ کند؛ تصمیمی که منطقی به نظر می‌آید، چون در وزن ۹۷ کیلوگرم رقیب بزرگی مثل کایل اسنایدر را پیش روی خود می‌بیند.

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی + تصاویر

جی دن کاکس هم مثل حسن یزدانی ۲۴ ساله است و در اوج جوانی به افتخارات بزرگی مثل رفتن روی سکوی المپیک و کسب ۲ طلای جهان دست پیدا کرده است. کارنامه او شباهت زیادی به نابغه ایرانی دارد و تفاوت بزرگ تنها در کسب مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ است که به یزدانی رسید و برنزی که نصیب کاکس شد. البته در آن مقطع یزدانی در ۷۴ کیلوگرم کشتی می‌گرفت و کاکس در ۸۶ کیلو روی تشک رفت.

تاکنون نبردی در هیچ مسابقاتی بین این ۲ کشتی گیر صورت نگرفته؛ اما پیش بینی می‌شود شاهد یک جنگ تمام عیار در المپیک ۲۰۲۰ بین این نابغه ایرانی و آمریکایی باشیم.

کاکس البته برای ورود به المپیک کار راحتی ندارد. اگر دیوید تیلور بتواند خودش را آماده کند، ابتدا باید یک نبرد تمام عیار بین کاکس و تیلور در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی باشیم؛ جایی که مسابقات انتخابی تیم ملی آمریکا برای حضو در المپیک توکیو برگزار می‌شود.

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی + تصاویر

به هر حال جی دن کاکس که حالا به پختگی رسیده، نشان داده به راحتی شکست نمی‌خورد و این می‌تواند یک زنگ خطر برای یکی از اصلی‌ترین شانس‌های مدال طلای ایران در المپیک ۲۰۲۰ یعنی حسن یزدانی باشد.

یادمان نمی‌رود که علیرضا کریمی بعد از چندمین شکست متوالی برابر این حریف آمریکایی اعتراف کرد که زورش به او نمی‌رسد. البته خود کاکس هم به خوبی می‌داند که رویارویی با حسن یزدانی برایش به مراتب سخت‌تر از علیرضا کریمی است. قطعا بازهم می‌توانیم حسن یزدانی را شانس نخست طلای المپیک بدانیم؛ اما بعد از عبور از یک حریف سرسخت به نام جی دن کاکس.

حسن یزدانی:

یک طلای المپیک (۲۰۱۶ ریو)، ۲ طلای جهانی (۲۰۱۷ پاریس و ۲۰۱۹ نورسلطان)، یک نقره جهانی (۲۰۱۵ لاس وگاس) و یک برنز جهانی (۲۰۱۸ بوداپست)

کامیون آمریکایی رقیب اصلی حسن یزدانی + تصاویر

جی دن کاکس:

یک برنز المپیک (۲۰۱۶ ریو)، ۲ طلای جهانی (۲۰۱۸ بوداپست و ۲۰۱۹ نورسلطان) و یک برنز جهانی (۲۰۱۷ پاریس)

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *