ویزای توریستی استرالیا و بازدید فامیلی و تجاری

 ویزای توریستی استرالیا و بازدید فامیلی و تجاری

 

این نوع ویزا برای افرادیست که قصد سفر به استرالیا به منظور گذراندن تعطیلات، بازدید اماکن توریستی، دیدار اقوام و آشنایان و دیگر اهداف غیر کاری را دارند، می‌باشد

ویزای۹۷۶

ETA (Visitor) Subclass 976

این نوع ویزا که سه‌ ماهه بوده و به صورت الکترونیکی‌ صادر میگردد، به دارنده آن اجازه بازدیدی تفریحی ولی‌ ۳ ماهه از استرالیا را میدهد و قابل تمدید نمیباشد. این نوع ویزا به افرادی که دارنده پاسپورت کشورهای زیر هستند تعلق می‌گیردAndorra, Austria, Belgium, Brunei, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong (SAR)*, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Liechtenstein, Luxembourg, Malaysia, Malta, Monaco, The Netherlands, Norway, ,Portugal , Republic of San Marino, Singapore, South Korea, Spain, Sweden,Switzerland,Taiwan**,United Kingdom – ,British Citizen, United Kingdom – British National (Overseas), United States of America, Vatican City

شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا عبارت است از:

* بیرون بودن متقاضی از خاک استرالیا

* داشتن پاسپورت از یکی‌ از کشور‌های ذکر شده در بالا هزینه صدور این ویزا مبلغ ۲۰ دلاردرسال2011 می‌باشد، و به مدت ۱۲ ماه از صدور آن اعتبار دارد .

 

ویزای ۶۵۱

eVisitor Subclass 651

این نوع ویزا که سه‌ ماهه بوده و به صورت الکترونیکی‌ صادر میگردد، به دارنده آن اجازه بازدیدی تفریحی یا تجاری به مدت ۳ ماه از استرالیا را میدهد و قابل تمدید نمیباشد. این نوع ویزا به افرادی که دارنده پاسپورت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و تعدادی دیگر از کشور‌های اروپایی تعلق می‌گیرد.

شرایط لازم برای دریافت این نوع  ویزا عبارت است از:

* بیرون بودن متقاضی از خاک استرالیا

* داشتن پاسپورت از یکی‌ از کشور‌های ذکر شده در بالا هیچگونه هزینه ای بابت صدور این نوع ویزا دریافت نمیگردد .

ویزای۶۷۶

Tourist visa Subclass 676

این نوع ویزا به دارنده آن اجازه بازدیدی تفریحی یا تجاری از استرالیا را به مدت ۳ تا ۱۲ ماه میدهد و به صورت محدود قابل تمدید میباشد. همچنین از این نوع ویزا می‌توان جهت گذراندن دوره‌های کوتاه مدت تحصیلی‌ کمتر از ۳ ماه نیز استفاده نمود .

شرایط لازم برای دریافت این نوع ساب کلاس ویزا عبارت است از :

* بیرون بودن متقاضی از خاک استرالیا

* یا بودن متقاضی در استرالیا و درخواست تمدید بازدید تفریحی هزینه صدور این ویزا بسته به نوع شرایط متغیر می‌باشد.

ویزای۶۷۹

Sponsored Family Visitor visa Subclass 679

این نوع ویزا به دارنده آن اجازه بازدید از اقوام و آشنایان در استرالیا را تا ۱۲ ماه میدهد ولی‌ قابل تمدید نمیباشد. همچنین از این نوع ویزا می‌توان جهت گذراندن دوره‌های کوتاه مدت تحصیلی‌ کمتر از ۳ ماه نیز استفاده نمود متقاضیان این نوع  ویزا میبایستی دارای یک حمایت کننده واجد شرایط در استرالیا باشند، و این حمایت کننده متعهد شود که متقاضی این ویزا قبل از اتمام اعتبار ویزا خاک استرالیا را ترک مینماید. همچنین نوع و میزان حمایت حامی‌ نیز در تصمیم گیری جهت اعطای این ویزا تأثیر گذر است.

شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا برای فرد متقاضی عبارت است از:

* بیرون بودن متقاضی از خاک استرالیا

* داشتن حامی‌ واجد شرایط

شرایط لازم برای شخص حمایت کننده عبارت است از :

* داشتن اقامت دائم یا تابعیت استرالیاداشتن حداقل ۱۸ سال سنّ

*حضور در استرالیا به مدت معین، معمولاً ۲ سال

* داشتن یکی‌ از نسبتهای زیر با فرد متقاضی

پدر یا مادر، همسر یا شریک زندگی‌، فرزند، برادر، خواهر، پدر بزرگ یا مادر بزرگ، نوه، عمه، خاله، دایی، عمو، خواهر زاده، برادر زاده چه به صورت تنی یا ناتنی

* عضویت فرد در یکی‌ از پارلمان‌های استرالیا

* شهروند بودن فرد حامی‌

هزینه صدور این ویزا 100 دلار می‌باشد و معمولأ حامی‌ میبایستی مبلغی را نیز به عنوان ضمانت به صورت ودیعه پرداخت کند.

 

با توجه به تغییرات مداوم در پروسه های مهاجرت و اخذ ویزا و هزینه های دولتی و همچنین سخت گیریهای اخیر سفارت استرالیا در ارزیابی متقاضیان این ویزا از ایران با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط