ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

 

کشور استرالیا به دلیل داشتن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی معتبر هر ساله میزبان تعداد بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان می‌باشد.

برنامه دانشجویان خارجی

Overseas Student Program

اگر شما قصد ادامهٔ تحصیل در این کشور و یا گذراندن دوره‌های زبان را دارید،  دولت استرالیا تحت “برنامه دانشجویان خارجی” به شما که شهروند یا مقیم استرالیا نیستید اجازه تحصیل در این کشور را میدهد، به شرط آنکه ویزای تحصیلی‌ این کشور را اخذ نمائید.

اداره مهاجرت استرالیا در ارزیابی تقاضای ویزای تحصیلی‌ فاکتورهای مختلفی‌ همچون کشور صادر کننده پاسپورت متقاضی و دوره اصلی‌ تحصیلی‌ مورد تقاضا را مدّ نظر قرار میدهد. همچنین دوره مورد تقاضا میبایستی یا جزو رشته‌های ثبت شده باشد و یا تمام به صورت وقت باشد.

ویزای۵۷۰- دوره فشرده آموزش زبان انگلیسی‌ برای دانشجویان خارجی English Language Intensive Courses for Overseas Students

این نوع ویزا برای کسانیست که قصد تحصیل در دوره‌های موقتی زبان را دارند و در آن دوره مدرک دانشگاهی اخذ نمیکنند و فقط گواهینامه پایان دوره دریافت مینمایند.

ویزای ۵۷۱- دوره مدارس ابتدایی و متوسطه

Primary or Secondary School Course

این نوع ویزا برای کسانیست که قصد تحصیل در دوره ابتدایی و متوسطه در مدارس را دارند.

 

ویزای۵۷۲- آموزش فنی و حرفه ای Vocational Education & Training

این نوع ویزا برای کسانیست که قصد تحصیل در رشته‌های فنی و حرفی‌ و اخذ مدرک دیپلم و یا دیپلم پیشرفته را دارند می‌باشد.

ویزای۵۷۳ – تحصیلات تکمیلیHigher Education

این نوع ویزا برای کسانیست که قصد تحصیل در رشته‌های دانشگاهی در مقطع لیسانس، و یا فوق لیسانس را دارند می‌باشد در مقطع فوق لیسانس این ساب کلاس برای  آن دسته از  رشته‌های است که به صورت کلاس-امتحان هستند، به معنی دیگر رشته‌هایی‌ که به صورت تحقیقی هستند شامل این نوع ساب کلاس نمیشوند.

ویزای ۵۷۴ – تحصیلات فوق تکمیلیPostgraduate Research

این نوع ویزا برای کسانیست که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا دکترا را دارند می‌باشد در مقطع فوق لیسانس این ساب کلاس برای  آن دسته از  رشته‌هایی‌ که به صورت تحقیقی هستند، به معنی دیگر رشته‌هایی‌ که به صورت که به صورت کلاس-امتحان  هستند شامل این نوع ساب کلاس نمیشوند.

ویزای ۵۸۰ – ویزای همراهStudent Guardians

والدین و یا نزدیکان دانشجویان زیر ۱۸ سال که قصد دارند در طول مدت تحصیل فرد دانشجو در استرالیا همراه او باشند میتوانند تقاضای ویزای همراه نمایند در بعضی‌ از مورد استثنا مانند مسائل دینی و یا فرهنگی‌ افراد بالای ۱۸ سال نیز میتوانند درخواست این نوع ویزا را بنمایند

با توجه به تغییرات مداوم در پروسه های مهاجرت و اخذ ویزا و تغییرات در سطح بندی کشورها از می 2012،با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط