ویزای افراد خاص (EB1)

آمریکا ◄ ویزای افراد خاص (EB1)

ویزای EB1 یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی برای افراد غیرآمریکایی می باشد که از توانایی شگفت آوری برخوردارند. این توانایی می تواند در زمینه های مختلف از قبیل علمی ، آموزشی، هنری ، ورزشی و یا بازرگانی باشد .

وکیل برای ویزای خارق العاده یا همان EB1آمریکا (وکیل برای گرین کارت آمریکا ، وکیل برای مهاجرت به آمریکا )ویزای EB-1آمریکا

ویزای EB-1یکی از زیرمجموعه های مرجح در اقامت دائم مبتنی بر اشتغال در آمریکا است. این ویزا برای “شاغلان اولویت دار” در نظر گرفته شده است. این شاغلان، خارجیانی هستند که یا “توانایی های فوق العاده” دارند و یا از جمله “اساتید و محققان ممتاز” هستند و همچنین، برخی “مدیران شرکت های خارجی منتقل شده به آمریکا” را نیز در بر می گیرد. این ویزا به این اشخاص امکان می دهد که به طور دائم در آمریکا اقامت داشته باشند.

این ویزا به سه دسته از خارجیان اعطا می شود:

الف) افراد دارای توانایی فوق العاده در زمینه هایی همچون علوم، هنرها، تحصیلات، تجارت و ورزش، که توانایی آنها با تمجید مستمر بین المللی و داخلی اثبات شده و دستاوردهای آنان با از مدارک و مستنداتی مستحکم برخوردار است.

ب) “اساتید و محققان ممتاز” که به طور بین المللی، به دلیل دستاوردهای دانشگاهی ممتاز خود در یک رشته خاص مورد تقدیر قرار گرفته اند. این افراد باید همچنین دست کم سه سال سابقه تدریس یا پژوهش در رشته خود را داشته باشند و همچنین باید به صورت استاد دائم به یکی از دانشگاه های آمریکا انتقال یافته باشد. برای این دسته، شرایطی دیگر نیز وجود دارد.

ج) “برخی مدیران شرکت های خارجی که به آمریکا منتقل شده اند” نیز می توانند از ویزای EB-1بهره مند شوند. این افراد باید در سه سال قبل از تقاضا، در شرکتی که اکنون در آمریکا فعالیت می کند، حداقل یک بار استخدام شده باشند. این ویزای نیز شرایطی اضافی در بر خواهد داشت.

شرایط دسته “توانایی های فوق العاده”

گرین کارد EB-1توانایی های فوق العاده، که به ویزای EB-1Aنیز معروف است، زیر مجموعه اولویت دار ویزای مهاجرت مبتنی بر استخدام به شمار می آید. برای تقاضای ویزای EB-1Aنیازی به مجوز عادی اشتغال وجود ندارد و متقاضی نیازی ندارد که از یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد کاری داشته باشد. به همین دلیل، این نوع ویزا نسبت به ویزای های مربوط به بورس تحصیلی و پژوهش، مزیت قابل توجهی دارد.

متقاضی ویزای EB-1Aاز میان 10 شرط زیر، باید حداقل از سه شرط برخوردار باشد:

– مدرک دریافت جوایز داخلی یا بین المللی.

– مدرک عضویت در نهادهای مربوط به رشته خود، که برای عضویت در آنها برخورداری از دستاوردهای ممتاز ضروری است.

– مدرک انتشار مقاله هایی درباره متقاضی در نشریات حرفه ای یا دیگر رسانه های گسترده.

– مدرک داوری متقاضی درباره فعالیت دیگران در رشته مورد نظر، چه این داوری به صورت انفرادی باشد و چه به صورت گروهی.

– مدرک نشاندهنده خدمات علمی، دانشگاهی، هنری، ورزشی یا تجاری در رشته مورد نظر.

– مدرک تألیف مقاله های دانشگاهی در نشریات حرفه ای و رسانه های گسترده.

– مدرک حاکی از نمایش آثار متقاضی در نمایشگاه ها.

– مدرک تصدی مدیریت یا نقشی کلیدی در نهادهای برجسته.

– مدرک نشان دهنده برخورداری از درآمد بالا که نسبت به درآمد دیگران در رشته مورد نظر، بیشتر باشد.

– مدرک نشان دهنده موفقیت های تجاری در هنرهای نمایشی.

مهمترین مزیت های تقاضا برای ویزای توانایی های فوق العاده، از این قرار است: عدم نیاز به مجوز کار؛ عدم نیاز به پیشنهاد کاری یا پست شغلی؛ سرعت بیشتر نسبت به دیگر روش های صدور ویزای کار.

اساتید و محققان ممتاز

گرین کارد اساتید و محققان ممتاز، که ویزای EB-1Bیا EB-ORنیز نامیده می شود، از جمله زیرمجموعه های مرجح مهاجرت کاری به شمار می آید. برای این ویزا، یک مؤسسه آمریکایی برای استخدام استاد یا محقق خارجی، باید مدارکی را آماده کند و بقیه مدارک باید از سوی استاد یا محقق متقاضی آماده شود.

در مدارک ارائه شده از سوی متقاضی، باید مدارکی دال بر توانایی فوق العاده وی وجود داشته باشد و همچنین باید یک نامه پیشنهاد کاری دائمی نیز ارائه کند. متقاضی همچنین باید ثابت کند که سه سال سابقه تدریس یا پژوهش دارد.

متقاضی ویزای EB-ORباید مدارکی ارائه دهد که ثابت کند از 6 شرط زیر، حداقل از دو شرط برخوردار است.

– مدرک دریافت جوایز معتبر برای دستاوردهای ممتاز.

– مدرک عضویت در نهادهایی که برای عضویت در آنها، دستاوردهای بزرگ و ممتاز ضرورت دارد.

– مدرک انتشار مقاله هایی که دیگران درباره دستاوردهای علمی متقاضی در رشته مورد نظر نوشته اند و در نشریات حرفه ای متنشر شده است.

– مدرک دستاوردهای علمی و دانشگاهی در رشته مورد نظر.

– مدرک تألیف کتب یا مقالات دانشگاهی (در نشریات پژوهشی که در سطح جهانی توزیع می شوند)، در رشته مورد نظر.

مدیر شرکت های چند ملیتی

برای ورود به آمریکا با استفاده از ویزای EB-1مدیران چند ملیتی، کارفرما باید برای انتقال کارکنان خارجی خود که در شعبه یک شرکت آمریکایی در خارج از این کشور کار می کرده است، تقاضا بدهد و لازم است که یک رابطه شاخص میان کارمند خارجی و کارفرمای آمریکایی وجود داشته باشد.

منظور از رابطه شاخص این است که کارفرمای آمریکایی، شریک، زیر مجموعه و یا شرکت مادر یک شرکت خارجی باشد که متقاضی خارجی در آن شرکت کار می کند. برای اثبات این رابطه، کارفرمای آمریکایی باید نشان دهد که کارفرمای متقاضی خارجی در خارج از آمریکا، در واقع همان کارفرمای آمریکایی آن بوده است و یا این که کارفرمای آمریکایی، با کارفرمای خارجی رابطه شراکت داشته است.

– متقاضی استخدام مدیر خارجی، باید یک شرکت آمریکایی باشد.

– کارفرمای آمریکایی باید با کارفرمای خارجی مدیر خارجی، حداقل یک سال رابطه شراکت داشته باشد.

– متقاضی باید در سمت مدیرت در شرکت خارجی مشغول به کار بوده باشد.

برای این دسته از متقاضیان، نیاز به مجوز کار نیست اما کارفرمای آمریکایی باید در تقاضای خود نشان دهد که فرد خارجی، برای یک سمت مدیریتی استخدام می شود. در این بیانه باید وظایف متقاضی به صورت جزئی شرح داده شود.

موسسه مبین عدالت در زمینه ویزای توانایی خارق العاده برای دانشمندان و محققان و ورزشکارانی که دارای توانایی های فوق هستند ویزای گرین کارت تقاضا میدهد و در صورت تمایل میتوانید از مشاوره مهاجرتی وکلای مهاجرتی این موسسه برای آمریکا استفاده کنید .این نوع ویزا مستلزم آن است که افراد متقاضی و شاخص بتوانند ثابت کنند که جزء معدود کسانی هستند که دارای چنین مهارتی می باشند . یکی از راه های اثبات این مدعا ؛ ارائه ی تقدیرنامه از مراکز بین المللی است .

از مزایای ویزای EB1می توان به این مورد اشاره نمود که برخلاف ویزای کاری ، احتیاج به کارفرمای آمریکایی ندارد .

( خدمات حقوقی بین المللی را به وکلای ما بسپارید )

درخواست کننده ویزای EB1باید حداقل 3 مورد از شرایط ذیل را داشته باشد :

1.     می بایستی در رشته ی خود جوایز ملی و بین المللی رسمی در رده بالا را دریافت کرده باشند .

2.     عضویت در انجمن ها

3.     مقالاتی مرتبط با متقاضی که در مطبوعات منتشر شده باشد

4.     داوری در رابطه با مسابقات مرتبط با رشته تخصصی فرد

5.     همکاری های شخص متقاضی در زمینه های مرتبط با تخصص خود

6.     مقالات علمی دانشمندانه و یا هرگونه نقد و بررسی توسط مقامات صاحب نظر و صلاحیت دار همزمان با شخص متقاضی

7.     ارائه نمونه کار شخص متقاضی در زمینه هنری و یا اینکه در معرض دید همگان گذارده شود

8.     عضویت به عنوان یک نقش مهم و یا پیشرو برای یک سازمان و یا مؤسسه معتبری که شهرت قابل ملاحظه ای داشته باشد

9.     حقوق و پاداش بالا در مقایسه با دیگران ( که البته این معیار به تنهایی نمی تواند برای درخواست کننده بدون داشتن مدارک ثابت کننده کافی باشد )

10.موفقیت های بازرگانی و تجاری در اجرای کارهای هنری که مربوط به متقاضی باشد

به عنوان مثال این ویزا برای ورزشکارانی که دارای مدالهای آسیایی میباشند و یا هنرمندانی که در سطح کشور یا آسیا مطرح میباشند تعلق میگیرد.

قابل ذکر است که  دستیابی به چنین مدارکی کار سختی به نظر می رسد  و قطعاً ارائه آن توسط هرکسی امکان پذیر نیست. یک وکیل مجرب  کمک شایانی در دریافت ویزای EB1به شما می کند ؛ چرا که میتواند در رابطه با ارائه کامل مدارک مورد نیاز به سفارت اطمینان حاصل نماید . با توجه به تجربیاتی که مؤسسه حقوقی مبین عدالت در رابطه با قوانین و شرایط ویزای EB1کسب نموده است، خواهد توانست میزان موفقیت در خواست شما را تخمین بزند واطمینان حاصل کند که کیفیت مدارک ارائه شده از لحاظ اداره مهاجرت مورد پذیرش است یا خیر .

شایان ذکر است که فعالیت مؤسسه در تمامی زمینه های مهاجرت از جمله ویزای EB1  به صورت تضمینی بوده و شما می توانید از طریق تماس با مؤسسه و طرح موضوع مشاوره خود ؛ از میزان شانسی که برای موفقیت در این نوع ویزا خواهید داشت ؛ مطلع شوید .

شما می توانید برای دریافت اطلاعات جامع تر درزمینه ی مهاجرت به آمریکا از طریق Green card  برای افراد نابغه و خلاق و کسانی که از توانایی های  شگفت آور  در زمینه های علوم تجربی‌ ، هنر ، آموزش ،  بازرگانی و ورزشی  برخوردارمی باشند ؛ با وکلای با تجربه ی مؤسسه ی حقوقی مبین عدالت در امر مهاجرت  تماس حاصل فرمایید .

مطالب مرتبط