هنیه: مردم ما در برابر توطئه اسرائیلی-آمریکایی تسلیم نخواهند شد

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از خبرگزاری آناتولی، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز شنبه بار دیگر تغییر سیاست آمریکا در مورد غیرقانونی بودن شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری را محکوم کرد.

اسماعیل هنیه طی اظهاراتی در حاشیه افتتاح یک مرکز پزشکی در جنوب نوار غزه گفت: «مردم ما در برابر این توطئه اسرائیلی-آمریکایی تسلیم نخواهند شد.»

وی اظهار داشت این اقدام آمریکا با هدف “ترسیم نقشه منطقه برای خدمت به اسرائیل” انجام شده است.

هفته گذشته، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی وقیحانه اعلام کرد که شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری دیگر “به خودی خود” غیرقانونی تلقی نمی‌شود.

روز جمعه، بیش از ۱۰۰ عضو دموکراتیک کنگره نامه‌ای را امضا کردند که از سیاست دولت آمریکا در قبال شهرک سازی اسرائیل انتقاد می‌کرد. در این نامه هشدار داده شده که سیاست جدید دولت “موجب تضعیف جایگاه اخلاقی آمریکا” شده و دستیابی به توافق صلح اسرائیل و فلسطین را دشوارتر کرده است.

هنیه با اشاره به این نامه اعلام کرد این نامه نشان می‌دهد دولت آمریکا با اتخاذ چنین تصمیمی بیش از پیش خود را منزوی کرده است.

در حال حاضر، تقریبا ۶۵۰ هزار صهیونیست در بیش از ۱۰۰ شهرک ساخته شده از سال ۱۹۶۷–هنگامی که اسرائیل کرانه باختری و قدس شرقی را اشغال کرد–زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *