نماینده آلمانی: ناتو تنها به سایه‌ای از آنچه بود، تبدیل شده است

نماینده آلمانی: ناتو تنها به سایه‌ای از آنچه در گذشته بوده، تبدیل شده استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یورگن تریتین، یکی از نمایندگان پارلمان آلمان گفت از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) چیزی جز سایه‌اش باقی نمانده است.

او همگام با اظهاراتی که در واکنش به سخنان رئیس جمهور فرانسه درباره اینکه ناتو دچار مرگ مغزی شده است، بیان می‌شود، گفت: باید چشم‌هایمان را به روی واقعیت باز کنیم و حقایق عینی را نادیده نگیریم.

این عضو کمیته سیاست خارجی پارلمان آلمان گفت: در حال حاضر ناتو درگیر یک بحران وجودی است و تنها به سایه‌ای از آنچه در گذشته بوده، تبدیل شده است.

تریتن با بیان اینکه ناتو در حال از دست دادن انسجام خود است، افزود: اظهارات امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، درباره آنکه ناتو دچار مرگ مغزی شده، کاملا صحیح است.

به اعتقاد تریتین، از آنجایی که اعضای ناتو منافع وتفاوتی را دنبال می‌کنند، این اتحاد دیگر نمی‌تواند امنیت آن‌ها را تضمین کند. وی افزود: اختلافات راهبردی بین اعضای ناتو در رابطه با ارتباط آن‌ها با روسیه نیز بدیهی است.

این نماینده پارلمان آلمان در ادامه با اشاره به اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در زمینه خارج شدن یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران (برجام) آنهم بدون مشورت کردن با دیگر اعضای ناتو، تاکید کرد چنین اختلاف نظری در رابطه با ایران نیز وجود دارد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *