مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

به علاقمندان کار در کشور فرانسه ویزا تعلق نمی گیرد، در نتیجه کشور فرانسه به نیروی مهاجر خارجی برای کار نیازی ندارد، لیکن در زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند در ویزای آنها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، مثلا می توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا حتی استخدام شوند.

در نتیجه کشور فرانسه به صورت مستقل به اشخاص ویزای کار نخواهد داد مگر اینکه اشخاص در کشور فرانسه همزمان با کار پاره وقت ، در دانشگاه های فرانسه تحصیل نمایند.

عموما زمانی که اشخاص با ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند ، نظیر دیگرکشورهای اروپایی در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و درمقطع دکترا 30 ساعت در هفته حق کار قانونی خواهند داشت و مشکلی برای انجام کار برای آنها وجود ندارد. حقوقی که برای کار این گونه اشخاص در کشور فرانسه در نظر گرفته شده است از ساعتی 10 یورو به بالا می باشد.

فقط از یک طریق می توان ویزای تحصیلی به همراه کار را تبدیل به اقامت دائم کرد و آن این است که اشخاص در حال تحصیل اگر بتوانند که کاری را پیدا کنند که کار فرما آنها را بیمه کند بعد از اتمام تحصیل، میتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

اقامت از راه ثبت شرکت

متقاضیان میتوانند با ثبت شرکت در یک کشور اروپایی علاوه بر توسعه فعالیت های تجاری در کشور مزبور از مزایای متعددی از جمله اقامت کشور مورد نظر برای خود و خانواده بهره مند شوند.

موسسه حقوقی مبین عدالت با همکاری کارشناسان خبره در زمینه توسعه تجاری و ثبت شرکت و دریافت اقامت در اروپا فعالیت داشته و با داشتن تجاربی ارزنده با همکاری مستمر با سازمانها و شرکتهای اروپایی و همچنین به عنوان نماینده برخی از آژانس های جذب سرمایه گذاری در اروپا جهت راه اندازی کسب و کار و انجام امور مرتبط، برای متقاضیان عزیز فعالیت می نماید.

افرادی که قصد سرمایه گذاری در اروپا را دارند میتوانند برای بسیاری از کشورها اقدام نمایند که در این مقاله قصد داریم سرمایه گذاری در دو کشور اروپایی را توضیح دهیم تا شما ضمن مقایسه شرایط هر کدام بتوانید تصمیم درست در این زمینه را اتخاذ نمایید.

سرمایه گذاری در کشور انگلستان:

سرمایه گذاری در انگلستان به دو نوع صورت میگیرد که در زیر هر دو نوع را توضیح میدهیم.

روش اول از طریق طرح یک میلیون پوندی می باشد. در این روش شخص متقاضی اخذ اقامت انگلستان با نشان دادن دارایی یک میلیون پوندی در انگلستان و یا یکی از بانک های انگلیسی در دیگر کشورها ، می تواند در طی پروسه کمتر از یک ساله و بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی موفق به اخذ اقامت دائم انگلستان شود. مسلما اخذ اقامت انگلستان از این روش، بسیار سخت است چرا که انتقال این سرمایه به انگلستان قبل از اخذ اقامت بسیار سخت است.

در روش دوم از روش هایی که دولت انگلستان جهت اخذ اقامت دائم این کشور پیش روی متقاضیان مهاجرت به انگلستان قرارداده است، طرح سرمایه گذاری 200 هزار پوندی است.

در این روش که بسیار ساده تر از روش اول است، شخص با داشتن دو پارامتر به راحتی می تواند در راستای اخذ اقامت دائم انگلستان گام بردارد. دو موردی که برای این موضوع نیاز است این است که شخص باید در این روش نشان دهد  دارایی معادل 200  هزار پوند به مدت 3 ماه در یکی از بانک های مورد تایید دولت انگلستان می باشد. و دوم مدرکی که نشان دهد شخص متقاضی مسلط به زبان انگلیسی میباشد که در صور ت وجود داشتن این دو آیتم به شخص یک ویزای سه سال و چهار ماهه داده میشود تا شخص بتواند یک بیزینسی در کشور انگلستان راه اندازی نماید.

سرمایه گذاری در کشور فرانسه:

یکی از طرق ورود به برخی کشورها راه سرمایه گذاری میباشد . در واقع هر کشوری علاقه مند به جذب سرمایه افراد خارجی میباشد .

کشور فرانسه هم از این بحث مستثنی نمی باشد.

یکی از راه های ورود به کشور فرانسه و اخذ اقامت فرانسه نیز راه سرمایه گذاری می باشد .دولت فرانسه برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در فرانسه را دارند شرایطی را فراهم نمو ده است که متقاضیان می توانند با خرید یک شغل و راه اندازی یک واحد صنفی  در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنند و اقامت این کشور را برای خود و خانواده خود اخذ کنند .

فرایند حقوقی مهاجرت به فرانسه بدین گونه میباشد که شخص برای اخذ اقامت در فرانسه از طریق سرمایه گذاری باید مراحل ذیل را انجام دهیم :

فرد متقاضی به سرمایه گذاری در فرانسه ابتدا باید یک واحد صنفی (مثلا یک مغازه )خریداری نماید که در این صورت به فرد یک ویزا به مدت یک سال صادر میشود که البته این ویزا به مدت 5 سال قابل تمدید میباشد.چنانچه فرد بتواند شغل خود را در این 5 سال اداره نماید پس از گذشت این مدت اقامت دائم فرانسه را دریافت میکند. امروزه بسیاری از موسسات و شرکت های مهاجرتی این ادعا را دارند که می توانند در کشور های اروپایی ویزای سرمایه گذاری اخذ کنند در صورتی که این امر موضوعی کاملا حقوقی میباشد و باید تحت نظر یک وکیل و حقوقدان انجام شود . سرمایه گذاری قوانین خاصی دارد که اگر وکیل شما آگاهی کامل از قوانین و شرایط مهاجرت به فرانسه را نداشته باشد با شکست رو به رو می شود.

شایان ذکر است که مراحل درخواست ویزای سرمایه گذاری از فرانسه به صورت زیر میباشد که ابتدا شخص درخواست یک ویزای کوتاه مدت را مینماید و پس از اخذ ویزا و وارد شده به فرانسه باید یک واحد صنفی خریداری نماید و یک حساب بانکی نیز ایجاد نماید . خواهشمندیم دقت داشته باشید که پیش از اقدام به این کار نخست با وکیلی خبره صحبت نمایید تا بتواند واحدهای صنفی خوب را به شما معرفی نماید .با پایان این ویزای کوتاه مدت شخص باید به ایران برگشته و حال درخواست ویزای بلند مدت 6 ماهه را از سفارت داشته باشد. اکنون فرد باید به حساب فرانسه خود پول واریز نماید و پس از ورود مجدد به فرانسه درخواست اقامت یک ساله مینماید که در این مرحله فرد باید شرکت خود را تاسیس نماید و مدارک تاسیس شرکت را به دولت ارائه مینماید . این اقامت به مدت 5 سال تمدید میگردد و سرانجام تبدیل به اقامت 10 ساله میشود .البته راه هایی هم هست که فرد سریعا جهت اخذ پاسپورت هم اقدام کند اما این راه قطعا به اخذ اقامت دائم ختم میشود.

مطالب مرتبط