مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

کار درایتالیا ( کار در کشور ایتالیا کاریابی در ایتالیا،چگونگی کار پیدا کردن در ایتالیا):

اخذ ویزای کار درکشور ایتالیا از چندین راه صورت می گیرد. یکی از راه های اخذ ویزای کار این است که فرد در این کشور یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکت  متعبردرایتالیا است دریافت نماید که فرد نیز  باید شرایط مورد نیاز را داشته باشد (موسسه حقوقی مبین عدالت به شما مشاوره حقوقی رایگان در این زمینه خواهد داد.) .یکی دیگر از قوانین مورد نیاز  پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که  در آگهی شغلی پذیرفته شوید ، که طی مراحلی که ابتدا ۳ماه در داخل کشور بعد ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود چنانچه فرد مد نظر پیدا نشود از ایران یا سایر کشورها نیرو میگیرند ، زمانی که فرد دارای شرایط در رابطه با شغل مد نظر بود می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط خاصی دارد که در ادامه مطالب به طور مفصل شرح خواهیم داد و کارفرما بعد از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد متقاضی،  حقوقی را لحاظ کند که کل هزینه های فرد و خانواده آن را در بر داشته باشد و این حقوق باید پس از کسر هزینه مالیات محاسبه شود که آیا برای مخارج شخص مهاجرت کننده کافی می باشد یا خیر ؟

بنابراین چنانچه عنایت فرمودید اخذ ویزای کار در کشورایتالیا.امریست حقوقی، که باید مراحل قانونی و حقوقی آن سپری گردد و اساسا کارفرما بایستی این امکان را داشته باشد که برای کارمند متقاضی ویزای کشورایتالیا تقاضای ویزای کار کند. در اصطلاح فرد کارفرما در این کشور باید بتواند اسپانسر شود.(sponsor ) در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر حدودا فرآیندی ناممکن است.

چنانچه تمایل دارید از این راه اقدام کنید کل فرآیند اخذ ویزای کار بین ۲تا ۹ماه به طول می انجامد که فرد متقاضی میتواند بعد از چند سال ( معمولا ۲تا ۵سال) تقاضای اقامت دائم کند و با قوانین امروزه این امر به سادگی مقدور میباشد.

یک طریقه دیگر برای اخذ ویزای کار ، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در بعضی از کشور ها نظیر استرالیا ،کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد.

فرآیند این ویزا در اغلب کشورها خیلی زمانبر میباشد و بهترین کشوری که اکنون میشود برای این نوع ویزا در آن اقدام نمود کشور دانمارک است که یک پروسه ۷تا ۹ماهه دارد. البته نام ویزای کار دانمارک که معروف به ویزای گرین کارت دانمارک شده است ویزایGR1می باشد،

در رابطه با کشور ایتالیا و کار در آن سوالات فراوانی مطرح میشود که ما سعی نموده ایم با توضیحاتی که به مشاورین داده ایم حتی الامکان این شبهات را مرتفع نماییم و شما میتوانید نحوه ی شرایط کار در ایتالیا را از ما بپرسید و ما با کمال میل جواب دهی می نماییم، البته اگر بضاعت علمی یاری کند. تنها نکته ای که در آخر جهت اخذ و یافتن کار در ایتالیا به نظر میرسد این است که هرچند فرآیند اخذ ویزای کار درایتالیا کمی دشوار میباشد اما راههایی برای وصول و تسهیل کردن آن خواهیم داشت.

یکی از طرقی که وجود دارد که  ما بتوانیم در کشورایتالیا کار فرما پیدا کرده و به صورت قانونی در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشورایتالیا شویم وبه علت اینکه در طول تحصیل اجازه کار پاره وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را درخواست کنیم یا صبر کنیم که پس از اتمام تحصیل از کارفرما در کشور ایتالیا درخواست کار کنیم ،این راه از جمله راههای  بسیار خوبی می باشد بدین دلیل که پس از ورود به کشور ایتالیا فرد چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است مهلت دارد تا شغل مد نظر خود را بیابد و آن را تا بعد از فارغ التحصیلی خود ادامه دهد تا هنگامی که بتواند بوسیله ی این شغل اقامت کاری اخذ نموده و بعد از پرداخت مالیات به مدت ۳تا۴سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید . در نتیجه طرق دیگری نیز برای ورود به کشور ایتالیا وجود دارد که در این مقاله مختصر نیمگنجد. شما میتوانید هر نوع سوال خود در زمینه مهاجرت را از موسسه حقوقی مبین عدالت ، از بخش امور مهاجرتی سوال بفرمایید. از این که صفحات ما را با شکیبایی مطالعه نموده اید یک دنیا سپاس گذاریم .

 

 

 

مطالب مرتبط