مقام روس: گزارش‌ها درباره انحراف هسته‌ای ایران تحریف شده است

مقام روس: گزارش‌ها درباره انحراف هسته‌ای ایران تحریف شده استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین گفت: اطلاعات مربوط به کشف ذرات اورانیوم در ایران تحریف شده است.

بر این اساس، وی تاکید کرد: این ادعا‌ها مربوط به دو دهه قبل و پیش از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بود. این ادعا‌ها هیچ ارتباطی با توافق هسته‌ای ایران ندارد و تهران هیچ تخلف فاحشی مرتکب نشده است.

وی همچنین دیروز در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: ما شاهد تلاش‌های مداوم برای تضعیف توافق ایران به هر طریق ممکن هستیم. تازه‌ترین نمونه آن، انتشار گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به خبرگزاری‌ها در مدت چند دقیقه پس از انتشار آن در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود که فورا به موضوعی برای برای برداشت‌های منفی تبدیل شد.

گزارش مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برجام  دیروز منتشر شد. (بیشتر بخوانید)

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش خود اعلام کرد ایران از تاریخ ۹ نوامبر اقدام به غنی‌سازی اورانیوم در سایت فردو کرده است.

بنابر این گزارش، فعالیت‌های راستی‌آزمایی آژانس در خصوص برجام از ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶ تاکنون ادامه دارد.

این گزارش همچنین می‌افزاید ایران غنی‌سازی یو اف شش را در فردو آغاز کرده و سطح غنی‌سازی ایران نیز به چهار و نیم درصد رسیده است. میزان ذخایر اورانیوم غنی شده ایران نیز تا تاریخ ۳ نوامبر، ۳۷۲.۳ کیلوگرم اعلام شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *