معافیت مالیاتی هنرمندان بررسی می‌شود/ درآمد مالیاتی سال آینده ۱۶۰ هزار میلیارد تومان است

معافیت مالیاتی بازیگران بررسی می شود/ بررسی درآمد مالیاتی سال آینده ۱۶۰ هزار میلیارد تومان استبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه مراسم روز گرامیداشت روز حسابدار در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصاد و انرژی مبنی بر اینکه آیا طرح معافیت مالیاتی هنرمندان پشتوانه کارشناسی دارد؟ اظهار کرد: این بحث هم اکنون یک طرح و لایحه است و قرار است اگر قانونی اجرایی به تصویب مجلس برسد این پیشنهاد هم مقرر شده تا در مجلس مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

او ادامه داد: تعداد ۲۵ کارشناس اقتصادی را برای بررسی این موضوع دعوت به تحلیل و موشکافی کرده ام تا با نارضایتی عموم مواجه نشویم.

دژپسند در ادامه به درآمد برآورد شده برای مالیات سال آینده نیز گفت: بودجه سال ۹۹ درآمد مالیاتی را حدود ۱۶۰ هزار میلیارد تومان، است و بنا به شرایط اقتصادی این عدد را مناسب دانستیم چرا که سال گذشته رقم ۱۰۹ هزار میلیارد تومان درآمد برآورد شده بود.


بیشتر بخوانید:  سازمان حسابرسی باید مستقل عمل کند / امکان کاهش ۴۰ درصدی فساد با حسابرسی دقیق


وزیر اقتصاد تاکید کرد: نرخ ارز در بودجه آینده آورده نمی شود بلکه نرخ محاسباتی ارز عنوان می شود که در برآوردها این رقم ۴۲۰۰ تومان عنوان شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *