شرایط مهاجرت به سوئد

شرایط مهاجرت به سوئد

انواع ویزای سوئد و راه های مهاجرت به سوئد

در این صفحه فهرستی از ویزاهای گوناگون برای ورود به سوئد و راه های مختلف برای مهاجرت به سوئد، اخذ اقامت سوئد و تحصیل در سوئد را مشاهده می نمایید.

تحصیل در سوئد

دانشگاه های سوئد همواره یکی از پرتقاضاترین مراکز تحصیل در میان دانشجویان بین المللی بوده است. سطح علمی و کیفیت بالا افراد بسیاری را از سراسر دنیا برای تحصیل به این کشور می کشاند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه تحصیل در سوئد مراجعه فرمایید.

دیدار از خویشاوندان و دوستان

علاوه بر بستگان درجه یک، حتی دوستان قدیمی و خویشاوندان دور هم می توانند شانس اخذ این ویزا را داشته باشند . تصمیم گیری در رابطه با درخواست ویزا توسط سفارت انجام می شود و داشتن شغل مناسب ، حساب بانکی ، اسناد مالکیت و مسافرت قبلی به سوئد یا سایرکشورهای اروپایی می تواند تاثیرگذار باشد. در حقیقت اثبات این مسئله که شما در ایران دلایل فراوانی برای بازگشت دارید در تایید ویزای شما اثر مثبت خواهد داشت.

ویزای اقامتی (از طریق همسر یا والدین)

افرادی که همسرشان اقامت یا تابعیت سوئد را داشته باشد و نیز فرزندانی با سنی کمتر از 18 سال داشته باشند در صورتی که یکی از والدین آنها در سوئد باشد می توانند در خواست اقامت نمایند.

ویزای کار در کشور سوئد

ویزای کار به علاقمندان کار در کشورسوئد با شرایط ویژه تعلق خواهد گرفت. با توجه به وضعیتی که در اتحادیه اروپا وجود دارد ، این نوع کشورها همانند کشور سوئد ، شغل هایی را که احتیاج به نیروی کار برای آنها دارند ، مدت 3 ماه در سوئد آگهی می کنند و بعد از آن نیز سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می کنند و اگر نیروی مورد نیاز خود را برای آن کار نیافتند ، نیروی مهاجر خارجی را می پذیرند.

در نتیجه پیدا کردن کار و اخذ اقامت در کشور سوئد دشوار به نظر می رسد.

اما موسسه حقوقی مبین عدالت با افتخار اعلام می نماید که تنها نماینده حقوقی کمپانی سوئد ورکز در کشور ایران می باشد که یکی از کمپانی های کاریابی موفق در کشور سوئد می باشد . چنانچه مایلید می توانید به سایت رسمی سوئد ورکز مراجعه کنید و در آنجا مشاهده می کنید که تنها موسسه حقوقی و نماینده این شرکت ، موسسه حقوقی مبین عدالت می باشد.

این کمپانی اکنون برای علاقمندانIT   و کامپیوتر نیرو می پذیرد و شغل پیشنهاد می کند که شرایط بسیار عالی را برای متقاضیان فراهم می دارد. شایان ذکر است که امکان کاریابی برای متقاضیان تنها پس از مطالعه رزومه کاری شخص مقدور است.

در این صورت با استفاده از ویزای کار اشخاص می توانند در کشور سوئد پس از 3 و یا 4 سال کار و پرداخت مالیات کار خود به کشور سوئد برای اقامت دائم خود اقدام نمایند.

اما اکنون بهترین راه برای کار در کشور سوئد این می باشد که همانند سایر کشور های اروپایی اشخاص پس از اتمام تحصیل در کشور سوئد برای ویزای کاری سوئد اقدام نمایند. یعنی در ابتدا با ویزای تحصیلی وارد کشور سوئد شوند و بعد از اتمام تحصیل در این کشور به دنبال  کار بگردند و بعد از یافتن کار در کشور سوئد برای تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری اقدام نمایند.

در خصوص یافتن کار در سوئد شایان به ذکر است که سوئد به دنبال نیرو های متخصص می باشد و در بعضی از رشته ها در حال حاضر دارای بحران نیروی کار می باشد البته چنان که به عرضتان رسید، یافتن کار در سوئد چندان ساده نیست و نیاز به تخصص ویژه دارد.

کار کردن در سوئد مسبب اخذ اقامت سوئد است البته پس از چهار سال !

بدین معنا که در صورت پیدا کردن کار در سوئد و پرداخت مالیات ،فرد پس از چهار سال قادر به اخذ اقامت می باشد.

در زمینه روش های حقوقی مهاجرت به سوئد یا اخذ اقامت یا ویزای کار سوئد با موسسه حقوقی مبین عدالت تماس بسیاری گرفته شده است که معلوم است به مرور زمان اطلاعات در مورد ویزای کار سوئد یا اخذ اقامت سوئد یا نیز اطلاعات کامل در سایت ما کاری صلب و غیر ممکن است. لذا در صورتی که تمایل به اخذ اطلاعات بیش تر دارید لطفا با موسسه حقوقی ما تماس بگیرید.

لازم به یاد آوری است که ما شرکت کاریابی نیستیم ما امور حقوقی مربوط به ویزای کار سوئد یا اخذ اقامت و امثالهم را انجام می دهیم و البته می توانید از طریق ما با دفاتری نظیر سوئد ورکز در ارتباط باشید.

سفر تجاری و شرکت در کنفرانس

برای اخذ این نوع ویزا مهم ترین موضوع داشتن دعوتنامه ای از شرکت سوئدی است که نام فرد دعوت شده و زمان اقامت و تعداد روزهای مورد نیاز در سوئد را معین نماید. هم چنین معرفی نامه به زبان انگلیسی از شرکت ایرانی که دارای اسم و مشخصات شخص دعوت شونده شاغل در آن شرکت و سمت شغلی و علت دیدار از شرکت سوئدی در آن ذکر شده باشد.

مطالب مرتبط