شرایط مهاجرت به اوکراین

شرایط مهاجرت به اوکراین

مزایای کشور اوکراین:

 

* ارائه کلیه ی  رشته هاي تحصيلي به دانشجویان

* ارائه كليه رشته هاي علوم پزشكي

* ارائه دوره پيش دانشگاهي موسوم به پاتفك روسی

* امكانات خوب آموزشي با كيفيت مناسب و خوابگاه خوب به دانشجويان در مدت دوران دوره پاتفك روسي

* ارئه امكانات ورزشي و اينترنتي در حد مطلوب با پرداخت حق عضويت

* امكان تحصيل با کمترین شهريه و قابليت تاييد در كشورهاي اروپايي

* هزينه پايين زندگي نسبت به كشورهاي اروپايي

* كافي بودن مدرك ديپلم براي ورود دانشجويان

* قابليت آموزش زبان روسي در دانشگاهها و كالجها تحت نظارت وزارت علوم اوكراين

* ارائه بعضي از رشته ها به زبان انگليسي

* بيمه درماني اجباري در طول مدت تحصيل

* ارائه مدرك دكتراي حرفه اي در پايان تحصيلات پزشكي و دندانپزشكي (در برخي از كشورها همچون هند در پايان تحصيلات رشته پزشكي مدرك فوق ليسانس و دررشته دندانپزشكي مدرك ليسانس ارائه مي گردد و دانشجويان بايد دوره هاي تكميلي در ايران بگذرانند

* امكان انتقال به ايران و دانشگاههاي معتبر جهان با رعايت ضوابط و پس از گذراندن 36 واحد در رشته هاي غير پزشكي

 اوکراین ، بزرگترین کشور اروپا پس از روسیه می باشد. پایتخت این کشور كيف بوده و زبان رسمی مردم اکراین زبانهای روسی و اکراینی است. اوکراینی های داخلی روسیه با استفاده از فرصت حاصله از بروز جنگ جهانی اول و انقلاب روسیه اعلام استقلال کردند (ژانویه 1918) ولی در خارکف دولت شوروی، اوکراین بر پا شد.

هنگامی که امپراتوری اتریش –هنگری از هم پاشید (نوامبر 1918) اوکراین و گالیسیا با هم متحد شدند. این کشور تازه پا را لهستان به دنبال ادعاهای ارضی و ارتش سرخ شوروی در حمایت از سوویت خارکوف مورد تهاجم قرار دارند. ارتش سرخ به پیروزی رسید و در1922اوکراین یکی از بنیانگذاران اتحاد جماهیر شوروی شد، ولی ناحیه لوف در دست لهستان باقی ماند.

دانشگاه های اين کشور از نظر علمی دارای اعتبار خاصي در اروپا و آمريکا مي باشند .

در رابطه با علوم پزشکی دانشگاه دولتی کيف معروف به بوگامولتس، در زمينه علوم فنی و مهندسی دانشگاه پلی تکنيک کيف يا کاپئی و دانشگاه ملی هوا فضای کيف معروف به کيگا، در زمينه مهندسی حمل و نقل دانشگاه ترانسپورت و در زمينه علوم انسانی دانشگاه تاراساشفچنکو از معروفيت و اعتبار خاصی برخوردار می باشد .

زبان تدريس در اين کشور انگليسی ، روسي و اوکراينی است و برای آموزش زبان روسی 9 ماه دوره پيش دانشگاهي وجود دارد . البته تدريس به زبان انگليسی هم امکان پذيراست هم چنين امكاناتي نظیرخوابگاه و بيمه دانشجويي برای رفاه دانشجويان ارائه مي گردد.

مطالب مرتبط