سرمایه گذاری در انگلستان

انگلستان ◄ سرمایه گذاری در انگلستان

انگلستان جهت جذب نیروی مهاجر  اقدام به تصویب قوانین سرمایه گذاری کرده است که بر اساس این قانون آن دسته از افرادی که تمکن مالی مبلغ 200هزار پوند را دارا می باشند  که طبق مرجع بانک مرکزی محاسبه می شود،قادرند اقامت سرمایه گذاری 200هزار پوندی جهت کسب اقامت دائم انگلستان را کسب نمایند .

دولت انگلستان هم چنین شرایط ویژه ای برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان مهیا کرده است این دسته از دانشجویان با دارایی فقط 50000پوند می توانند اقدام به دریافت اقامت دائم انگلستان نمایند .

نوع دیگری  از سرمایه گذاری 1000000 پوندی است که این برنامه توسط دولت انگلستان طراحی و اجراء شد. هدف این برنامه جذب افراد متخصص با دارایی های زیاد به همراه خانواده از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد.  برنامه سرمایه گذاری به صورتی طراحی شده است که این اجازه را به سرمایه گذار می دهد که با یک ویزای سه ساله وارد خاک کشور انگلستان شود، و در صورتی که متقاضی شرایط لازم اقامتی را به درستی انجام دهد به مدت 2 سال دیگر می تواند ویزای اقامت خود را تمدید نماید که در مجموع امکان اقامت 5 ساله را فراهم می نماید. در نهایت پس از 5 سال اقامت، متقاضی سرمایه گذار می تواند جهت اقامت دائم انگلستان اقدام نماید.

به عنوان یک سرمایه گذار در اقتصاد انگلستان، شما و خانواده شما می توانید به صورت قانونی در این کشور اقامت کنید اگر شرایط ذیل را داشته باشید:

مبلغ 750 هزار پوند از این دارایی را پنج سال بدون اجازه برداشت در یکی از بانک ها و یا  موسسات مالی انگلستان ذخیره نمایید و در ازای آن اقامت پنج ساله دریافت نمایید. همچنین می توانید با 250 هزار پوند بقیه به خرید ملک یا راه اندازی فعالیت تجاری بپردازید یا به هر صورتی که مایل هستید می توانید سرمایه گذاری کنید.

از مزایای کسب اقامت دائم انگلستان، کاهش و در موارد بسیاری رایگان شدن  تحصیلات برای اعضای خانواده ،گرفتن وام و کمک های مالی از دولت انگلستان و امکان سفر و اقامت در سایر نقاط دنیا می باشند .

مطالب مرتبط