رقم پرداختی غرامت به بانک ملت ۱.۵ میلیارد دلار نیست

نشریه “تایمز” انگلیس گزارش داده است این کشور ۱.۲۵ میلیارد پوند ( ۱.۵۴ میلیارد دلار) را به عنوان اصل و بهره غرامت پرداختی به بانک ملت پرداخت کرده است.

اما بانک ملت پس از انتشار این موضوع به خبرهای این چنینی واکنش نشان داد. به طوری که یک منبع آگاه در بانک ملت در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه در این باره می گوید: رقام منتشره (مبلغ ۱/۲۵ میلیارد پوندی یا ۱.۵۴ میلیارد دلاری) در رسانه ها مبنی بر غرامت دریافتی بانک ملت ازبریتانیا صحیح نیست و بانک ملت تمام خسارات خود را دریافت کرده است.

او ادامه داد: هر سه ماه یکبار گزارش های مالی شرکت ها وسازمان ها در سامانه کدال منتشر می شود، ما نیز این رقم دریافتی را در سامانه کدال منتشر کرده ایم و عنوان کرده ایم که این رقم  چه تبعاتی بر سودهای بانکی خواهد داشت.

رقم پرداختی غرامت به بانک ملی 1.5 میلیارد دلار نیست
پیرو شایعات منتشر شده در فضای مجازی در روز‌های اخیر در خصوص مبلغ دریافتی بانک ملت از وزارت خزانه داری انگلیس، به استحضار سهامداران محترم و فعالان بازار سرمایه می‌رساند کل مبلغ توافق شده توسط این بانک وصول گردیده و با آخرین نرخ تسعیر ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (هر یورو ۸۵۰۰۰ ریال) درآمدی بالغ بر ۷۷۶۴۹۸۰ میلیون ریال عاید این بانک کرده است.

بنابر این تمام مبالغ اعلام شده در رسانه‌های مجازی مغایر با مبلغ فوق، از سوی این بانک تکذیب می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *