خودروها و موتورسیکلت‌های توقیف‌شده در هفته ناجا آزاد می‌شوند

خودروها و موتورسیکلت‌های توقیف‌شده در هفته ناجا آزاد می‌شوند
رییس پلیس راهور تهران بزرگ، گفت: خودروها و موتورسیکلت‌هایی که صرفا به دلیل ارتکاب تخلف‌های رانندگی و یا اجرای طرح‌های ترافیکی به وسیله عوامل راهنمایی و رانندگی توقیف و به پارکینگ منتقل شده‌اند و مدت زمان توقف قانونی آنها هنوز سپری نشده است، در هفته ناجا ترخیص می‌شوند.
سرهنگ تیمور حسینی در نشست خبری دیروز که در پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد، بابیان این مطلب اظهار کرد: دارندگان خودرو و موتورسیکلت با شرایط اعلام شده از تاریخ 13 مهرماه امسال به مدت یک هفته می‌توانند با در دست داشتن مدارک موضوع ماده 11 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مانند مفاصا حساب عدم خلافی، رسید خودرو و موتورسیکلت یا دستور قضایی و در صورت ظن قوی در عدم مالکیت ارایه مدارک مثبته مالکیت تا 19 مهرماه به ستاد ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌ها واقع در خیابان‌های زنجان (ترخیص خودرو) و خلیج (ترخیص موتورسیکلت) مراجعه و وسیله نقلیه توقیف شده خود را آزاد کنند.
رییس پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: این تسهیلات مشمول خودرو و موتورسیکلت‌هایی که بنا به دستور مراجع قضایی و یا به علت ارتکاب جرایم دارای شاکی خصوصی برای توقیف هستند، نمی‌شود و لازم است به وسیله مراجع قضایی تعیین تکلیف شوند. حسینی افزود: در هفته ناجا مراکز اجرایی تا ساعت 17 به سرویس‌دهی به مراجعین می‌پردازند.
وی درباره آموزش دادن به متخلفان اظهارکرد: آموزش مقوله بسیار مقدسی است و دوست نداریم آموزش تبدیل به ابزار تنبیهی شود. بنابراین در مراکز خود به صورت کاملا اختیاری آموزش را به رانندگان توصیه می‌کنیم، چرا که خروجی کلاس‌ها بسیار تاثیرگذار بوده است. رییس پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای برگه معاینه فنی دارید، اظهار کرد: آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی در این زمینه به‌طور شفاف موارد لازم را اعلام کرده است و وسایل نقلیه فاقد برگه معاینه فنی حق تردد در سطح شهر را ندارند. این موضوع در تهران و سایر کلان شهرها بسیار حیاتی است.وی با بیان اینکه مراکز موجود معاینه فنی در شهر تهران شرایط خوبی دارند، گفت: بر حسب وظیفه ذاتی خود حتما با خودروهای فاقد معاینه فنی برخورد می‌کنیم و در شش ماهه دوم سال این حساسیت‌ها بیشتر است و همه تلاش ما تشویق مردم برای اخذ معاینه فنی خودرو است.وی درباره نظر سردار احمدی‌مقدم نسبت به قبول نداشتن برگه معاینه فنی گفت: فعلا قرار نیست سازوکار معاینه فنی عوض شود. سردار احمدی‌مقدم نیز به صورت کلان به این موضوع اشاره کردند. مراکز معاینه فنی تهران از استانداردهای لازم برخوردار هستند و ماموران ما به آنها سرکشی می‌کنند. رییس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه گفت:‌ می‌توان ادعا کرد که در تهران مراکز معاینه فنی پس از معاینه می‌توانند خودروهای فاقد شرایط لازم فنی را سریع تشخیص دهند و بعد از رفع عیب‌های موجود آنها را دوباره تست کنند. بنابراین برگه‌های معاینه فنی در تهران قابل اعتماد است.

منبع: http://www.hemayatonline.ir/detail/News/3992
حمایت انلاین

مطالب مرتبط