جایگزینی دستگاه جوش لیزری تماما ایرانی با مدل آمریکایی آن / قرارداد مرکز ملی لیزر ایران با فولاد مبارکه اصفهان

علیرضا عباس نژاد مدیر بازرگانی و علوم و فنون لیزر ایران  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: نمایشگاه لیزروفوتونیک که امسال اولین دوره بین‌المللی آن برگزار شد و مجری برگزار کننده آن مرکز ملی لیزر ایران بود تقریبا 90 درصد آن را شرکت های دولتی و خصوصی تشکیل می‌دادند که علاوه بر اینها شرکت‌های دانش بنیان دیگر هم حضور داشتند.

او ادامه داد:  اتفاق خوبی که در این نمایشگاه افتاد امضای قرارداد یک دستگاه ماشین جوش لیزری با فولاد مبارکه اصفهان بود که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیر بازرگانی و علوم و فنون لیزر ایران بیان کرد: این دستگاه لیزری برای اولین بار در ایران به مرحله تولید می‌رسد که قرار است جایگزین یک دستگاه لیزری آمریکایی شود که در حال حاضر درشرکت فولاد مبارکه وجود دارد اما فرسوده شده است.

غباس نژاد تصریح کرد: با توجه به اینکه آمریکا دیگر هیچگونه خدماتی ارائه نمی‌دهد ما تصمیم گرفتیم که این دستگاه لیزر تمام ایرانی را جایگزین دستگاه آمریکایی کنیم و این یک نقطه عطفی هم برای مرکز ملی و هم برای فولاد مبارکه است که از این به بعد کل نیازهای فولاد مبارکه را تامین کند.

او یادآوری کرد: قیمت این دستگاه ایرانی نصف نمونه خارجی آن است که همین مسئله نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *