ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

جهت اخذ ویزای سوئد راههای مختلفی وجود دارد: ویزای کاری(درصورت داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در کشور سوئد و تحت شرایط مشخص)،ویزای تحصیلی(درصورت داشتن پذیرش تحصیلی از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی سوئد)،ویزای تجاری یا ثبت شرکت،ویزای توریستی یا دیدار،ویزای تحقیقاتی یا شرکت در کنفرانس بین المللی و بسیاری دیگر که فهرست و جزئیات بیشتر آنها را می توانید در این قسمت بیابید. پس از اینکه راههای ورود به سوئد از جمله چگونگی دریافت ویزای تحصیلی و کاری و همچنین توریستی را در مطالب قبلی سایت موسسه حقوقی مبین عدالت شرح دادیم، این بار به شرح یکی دیگر از این راهها یعنی چگونگی دریافت ویزای تجاری از طریق ثبت شرکت در کشور سوئد می پردازیم.

شرایط لازم جهت دریافت ویزای تجاری در کشور سوئد

برای دریافت اجازه اقامت، نیاز به اثبات حداقل ۵۰ درصد از یک شرکت را دارید. در عین حال باید بطور مستند ثابت نمایید که مسئول و گردانندۀ شرکت مذکور شما هستید.شرکت شما باید به نتیجه مطلوب اقتصادی (سوددهی) رسیده باشد و قادر به تامین هزینه زندگی شما و خانواده شما(درصورت الحاق) حداقل در دوسال اولی که بصورت آزمایشی در سوئد مشغول به کار می شوید باشد.همچنین، شما بایستی اثبات کنید که در زمینه صنعت یا فعالیت اقتصادی که دارید دارای تجربه لازم قبلی هستید.دانستن زبان سوئدی و یا زبان انگلیسی برای راه اندازی فعالیت اقتصادی در سوئد ضروری می باشد. اداره مهاجرت در کشور سوئد، امور مالی و همچنین سیاست تجاری شرکت شما، را مورد بررسی و تحقیق قرار می دهد و نتیجه قضاوت خود را اعلام می دارد.

موسسه حقوقی مبین عدالت در اجرای سیاست های دقیق کاری خود و با بهره گیری از نیروهای متخصص در اروپا به بهترین نحو به شما هموطنان ارائه خدمات میکند.

ثبت و یا خرید شرکت در سوئد بر اساس ویزای (Eget Företag) می باشد. اگر شما قصد دارید در سوئد با شرکت خود بیشتر از سه ماه کار کنید باید ویزای اقامت سوئد را داشته باشید. قوانین خرید شرکت سوئد یا ثبت شرکت در سوئد کاملا روشن و شفاف هستند.

در سوئد انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از شرکت سهامي خاص AB، شرکت سهامي عام AB publو یا شرکت با مسووليت محدود KB و هرکدام از انواع فوق مربوط به نياز‌های خاص و دارای شرايط خاصی می باشد. ثبت شرکت در سوئد نیازی به تابعیت سوئد و یا سرمایه گذاری هنگفتی ندارد. جهت آشنايي با هريک از قوانین ثبت شرکت در سوئد مي‌توانيد از طریق ایمیل یا تلفن با ما تماس بگیرید.

سرمايه گذاری در سوئد از طريق خريد شرکت

بسیاری از شرکت‌های کوچک و سودده سوئدی به دلیل کهولت سنی صاحب شرکت توانایی ادامه کار را ندارند و به دنبال یافتن سرمایه‌گذار و شریکی جدید می باشند. در صورتی که شما از تخصص مورد نیاز در رشته‌ای برخوردار هستید راه برای سرمایه‌گذاری و آغاز کسب و کار در سوئد هموار می باشد. مشاورین ما در زمینه سرمایه‌گذاری به سوالات و اطلاعات مورد نیاز شما از یافتن شرکت مناسب تا گرفتن ویزا و آغاز به کار پاسخ خواهند گفت.

سرمايه گذاری در سوئد از طريق ثبت شرکت

در صورتی که ایده‌ای برای ثبت شرکت دارید می‌توان با جذب سرمایه‌ گذاران سوئدی در زمینه‌های مختلف اقدام به ثبت شرکت در سوئد نمایید. این کار نیاز به ثبت حقوقی ایده،‌ برگزاری جلسات متعدد با سرمایه‌گذاران سوئدی، تعریف و توجیه ایده در زمینه‌های مختلف و کسب مجوزهای مورد نیاز می‌باشد.

از ویژگی های اصلی شرکت سهامي خاص می توان به حداقل میزان  50000 کرون سوئد ( 5300 یور ) سرمایه برای احداث شرکت و دارای حداقل یک سهامدار اشاره نمود. این نوع شرکت سوئدی دارای ساختار ساده و طراحی شده برای شرکت های خصوصی می باشد و مسئولیت ها محدود به نفر اصلی شرکت است.

از ویژگی های اصلی شرکت سهامي عام می توان به حداقل میزان 500000 کرون سوئد ( 53000 یورو ) سرمایه برای احداث شرکت که دارای گروه مدیریت حداقل 3 نفر است اشاره نمود. این نوع شرکت سوئدی دارای فرم استاندارد برای شرکت های بزرگ عمومی می باشد و مدیر عامل و حداقل 50 % از سهامداران باید دارای ملیت اتحادیه اروپا باشند.

سهامدار و مدیر شرکت سهامي خاص می تواند یک نفر باشد و الزاما نیازی به سفر شخص متقاضی به سوئد نمی باشد و تنها با ارائه وکالتنامه معتبر به وکیل های این مجموعه امکان پذیر بوده. به خاطر داشته باشید که شعبه مستقل، شعبه وابسته و دفتر نمایندگی از دیگر راه های انجام فعالیت تجاری و اقتصادی در سوئد می باشد.

شرکت هایی که مقر اصلی آنها خارج از سوئد بنا شده و خواهان تاسیس یک شرکت در سوئد هستند می توانند به جای آن نسبت به افتتاح دفتری از شرکت خود در سوئد اقدام کنند، شعبه ای که در سوئد افتتاح می شود باید مدیر عاملی داشته باشد که مقیم اتحادیه اروپا باشد. همچنین شعبه های شرکت های دیگر در سوئد باید مالیاتی مشابه با شرکت های خصوصی بپردازند، تمامی شعبه ها ملزم هستند که فایل حسابرسی سالیانه خود را به دولت سوئد ارائه دهند.

سوئد از جمله کشورهایی است که رسما در این 20 قرن صلح را پیشه خود دانسته و محیط امن و آرامی را تجربه کرده است که حاصل آن امنیت و آرامش امروزه این کشور است. این کشور با یک اقتصاد پایدار که به شدت سرمایه گذاری خارجی را پذیراست، برای شرکت هایی که به دنبال بازارهایی جدید و خاص می گردند انتخابی درست می باشد. سوئد از جمله کشورهایی است که برای رفاه مردم این کشور مالیات های بالایی برای شرکت های ثبت شده در این کشور اعمال می کند بنابراین قبل از هرگونه اقدام برای ثبت شرکت در سوئد لازم است که از قبل برنامه ریزی های مالیاتی آن انجام شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در کشور سوئد با تلفن های موسسه حقوقی مبین عدالت تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط