تغییر قیمت مصوب دارو یا تفاوت در تاریخ تولید آن، علت اصلی تفاوت قیمت مندرج روی جعبه است

سخنگوی سازمان غذاودارو در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

خبر 1 بامداد تغییر قیمت مصوب دارو یا متفاوت بودن تاریخ تولید آن علت اصلی تفاوت قیمت درج شده بر روی جعبه / ملاک قیمت مصوب حال حاضر دارو است / قیمت مصوب دارو به همراه نام شرکت در سامانه تی تک آورده شده استکیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذاودارو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مردم برای اطلاع از آخرین قیمت مصوب دارو می‌‌توانند به سامانه تی‌تک مراجعه کنند یا از طریق ارسال پیامک و اپلیکیشن تلفن همراه از قیمت دارو، از تاریخ تولید و شرکت تولیدکننده آن مطلع شوند.

او ادامه داد: شرکت‌های داروسازی جعبه‌‌های اقلام دارویی خود را به صورت کلی و در مقیاس زیاد تهیه می‌کنند و این طور نیست که برای هر دارو و دوره خاص جعبه مورد نظر آن تهیه شود.

سخنگوی سازمان غذاودارو تاکید کرد: اگر قیمت دارو بر روی جعبه با قیمت عرضه شده متفاوت است احتمالاً به این دلیل است که جعبه در سال‌های گذشته تولید و دارو به تازگی تهیه شده است؛ به همین دلیل قیمت آن تفاوت دارد.

جهانپور بیان کرد: در برخی موارد قیمت مصوب دارو تغییر پیدا می‌کند؛ به همین دلیل ممکن است قیمت عرضه شده دارو با قیمت مندرج روی آن متفاوت باشد.

او گفت: در حال حاضر ملاک اصلی قیمت مصوب دارو است که این قیمت در سامانه تی‌تک به همراه شرکت تولیدکننده همچنین در سایت سازمان غذاودارو آورده شده است.


بیشتر بخوید: سال ۹۸ افزایش قیمت دارو نخواهیم داشت


سخنگوی سازمان غذاودارو یاد آوری کرد: مردم می‌توانند هرگونه تخلف در عرضه دارو، سریعاً آن را از سامانه ۱۹۷ و از طریق سایت سازمان غذاودارو به اطلاع ما برسانند و ما در سریعترین زمان موضوعات شکایت را پیگیری می‌کنیم تا هیچ حقی از مردم ضایع نشود.

انتهای پیام /

آخرین جزئیات از اطلاع از قیمت مصوب دارو 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *