تظاهرات مردم عراق در اعتراض به مداخلات آمریکا + فیلم

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه ناس نیوز، هواداران جنبش عصائب اهل حق عراق امروز، شنبه در اعتراض به تحریم‌های آمریکا علیه «قیس خزعلی» دبیرکل این جنبش دست به تظاهرات زدند.

به نوشته این پایگاه، ده‌ها نفر از هواداران خزعلی در منطقه «کراده» در مرکز بغداد، در اعتراض به درج نام وی در فهرست تحریم‌های آمریکا دست به تجمع زدند. معترضان در این تظاهرات، شعار‌هایی در محکومیت مداخلات آمریکا سر دادند و خواهان استقلال عراق در امور تصمیم گیری شدند.

از سوی دیگر، محمد بلداوی، نماینده فراکسیون صادقون در پارلمان عراق امروز شنبه اعلام کرد تجمعی که در میدان الفردوس در بغداد، پایتخت عراق برگزار شد، در محکومیت استکبار آمریکا علیه چهره‌های ملی عراق صورت گرفته است.

وی در گفت‌وگو با شبکه العهد، متعلق به عصائب اهل حق گفت: این تجمع برای بیان اراده مردم عراق علیه دولت‌های خارجی و پروژه‌های صهیونیستی – آمریکایی تشکیل شده که بذر فتنه، فرقه گرایی و تجزیه عراق را می‌پراکند.

بلداوی در ادامه گفت: این راهپیمایی‌هایی که در محکومیت (آمریکا) برگزار می‌شود، بیان اراده آزادگان عراقی به منظور ایستادن در برابر تصمیم‌ها و یا استکبار آمریکا در قبال سران کشور است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *