تخریب بی‌سابقه منازل فلسطینی‌ها در قدس اشغالی

تخریب ۱۴۰ خانه در قدس به دست اشغالگران صهیونیستبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فلسطینی صفا، مرکز اطلاعات حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی (بتسیلم) اعلام کرد عملیات تخریب خانه شهروندان فلسطینی در قدس اشغالی به بهانه ساخت و ساز بدون مجوز افزایش یافته است.

طبق گزارش این مرکز، مقامات رژیم صهیونیستی ۱۴۰ خانه را در شهر قدس از ابتدای سال جاری میلادی تا ماه سپتامبر تخریب کرده اند که این عدد، از تعدادی که در ۱۵ سال اخیر، هر ساله تخریب کرده بودند، بیشتر است.

همچنین در گزارش این سازمان آمده است: این اقدام، سیاستی سیستماتیک و بررسی شده به منظور تحت فشار قرار دادن شهروندان در جهت سیاست یهودی سازی قدس و نیز سوق دادن شمار زیادی از ساکنان برای سکونت در خارج از دیوار آپارتاید است.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸، مقامات رژیم صهیونیستی در قدس، سالانه بطور میانگین ۵۴ خانه را تخریب کردند. 

نیرو‌های رژیم صهیونیستی به اقدامات گسترده‌ای برای اعمال حاکمیت خود بر قدس اشغالی، خصوصا پس از به رسمیت شناخته شدن آن از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، دست زده‌اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *