تحصیل پزشکی در انگلستان

انگلستان ◄ تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی  در انگلستان:

ممکن است تا به حال کشورهای زیادی را برای تحصیل در نظر گرفته باشید. ما معتقدیم انگلستان بهترین مقصد شما برای تحصیل است.

رشته های پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان همانند دیگر کشورهای دنیا جز سرآمد رشته های تحصیلی جهت فراهم ساختن آینده ای بسیار روشن در سرتاسر دنیا محسوب میشوند .

اگر چه هر ساله تعداد محدودی ار افراد از خارج اتحادیه اروپا موفق به ورود به دانشگاه های انگلستان با رشته ی تحصیلی پزشکی و یا دندانپزشکی میشوند ولیکن در صورتی که فرد قادر باشد دوره تحصیلی خود را در انگلستان پایان دهد ، آینده ای بسیار روشن در انتظار وی می باشد .

متقاضیان ورود به رشته پزشکی در انگلستان می بایست پس از طی دوره ی 10 ساله دبستان و دبیرستان در کشور خود ، نسبت به اخذ پذیرش در دوره دو ساله A-levelدر کالج های انگلستان اقدام نمایند .

( لازم به ذکر است اگر فردی که مدارک تحصیلی دیگری را نیز در اختیار دارد ، ملزم به گذراندن دوره های A-levelمی باشد )

پس از سپری کردن دوره های A-levelمی بایست در امتحانی موسوم به ukcat( یا uk clinical aptitude) شرکت نمایند و پس از کسب نمره های مورد نیاز در دانشگاه هایی که رشته های پرشکی را ارائه می دهند درخواست پذیرش دانشجویی نمایند .

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در کشور انگلستان بصورت میانگین سالیانه 20.000 پوند میباشد و دوره پزشکی در کشور انگلستان 5 سال میباشد . وکلای موسسه مبین عدالت شما را در راستای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی جهت شرکت در رشته پزشکی در کشور انگلستان یاری میرسانند .

دانشجویان رشته ی دندانپزشکی نیز همانند رشته ی پزشکی می بایست پس از سپری کردن دوره های دبستان و دبیرستان در کشور خود یا کشور انگلستان نسبت به سپری کردن دوره ی دوساله A-levelو پس از آن شرکت در آزمون ukcatاقدام نمایند تا بتوانند جهت اخذ پذیرش در رشته ی دندانپزشکی در کشور انگلستان اقدام نمایند .گفتنی است که تعداد دانشگاه های ارائه دهنده ی رشته ی دندانپزشکی بسیار محدود هستند .تحصیل در رشته ی دندانپزشکی کشور انگلستان تضمین کننده ی آینده ی بسیار روشن فرزندان شما می باشد.

رشته ی پزشکی در انگلستان بر خلاف سایر کشورها 5 سال می باشد و در حال حاضر تمامی دانشگاه های پزشکی انگلستان مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشد. علاوه بر این دانشگاه های پزشکی انگلستان از لحاظ رتبه معتبرترین دانشگاه های دنیا محسوب می شود. به دلیل سطح بالای آموزش و مجهز بودن دانشگاه های انگلستان به تجهیزات پیشرفته پزشکی تعداد متقاضیانبرای تحصیل در این رشته هر ساله در حال افزایش است و همین امر باعث  رقابتی شدن این رشته در کشور انگلستان می باشد.

معمولاً به دانشجویان خارجی 20 ساعت اجازه داده می‌شود تا برای خود کمی درآمد کسب کرده و یا آن را صرف هزینه‌های زندگی‌شان کنند. پزشكان عمومي كه دوره تحصيل خود را در ايران گذرانده اند مي بايست ابتدا براي كارشناسي ارشد اقدام نمايند، زيرا دوره تخصص از كارشناسي ارشد آغاز مي شود.

دانشجويان پزشكي متقاضي ادامه تحصيل در مقطعPHD در رشته پزشكي در كشور انگلستان، لازم بگذرانند .يك دوره شش ماههcourse (modules) را از دروسMSC را طي نمايند. ضمنا متقاضيان ملزم  به  كسب حد نصاب نمره قبولي ميباشند. اين الگو براي دانشجويان ايراني كه با داشتن مدرك دكتراي طب مايل به تحصيل در دكتراي تخصصي مي باشند در وزارت بهداشت ايران طراحي شده است.

موسسه حقوقی مبین عدالت  شما هم وطنان عزیز را در این راه ورساندن شما به اهداف  و اینده روشن یاری می نماید.

مطالب مرتبط