تحصیل پزشکان در کشور آلمان

آلمان ◄ تحصیل پزشکان

موسسه حقوقی مبین عدالت با در نظر گرفتن رشته افراد کشورهایی را برای ادامه تحصیل پیشنهاد میدهد. یکی از گروه های بسیار بزرگ ؛ پزشکان میباشند که همیشه ادامه تحصیل برایشان مهم میباشد. در این مقاله قصد داریم در این مورد صحبت نماییم.

ادامه تحصیل پزشکان:

یکی از مشکلات برای ادامه تحصیل پزشکان در کشورهای مختلف قبول شدن در آزمونهایی هست که هر کدام از کشورها بنا به شرایط خود امتحانهایی را برگزار میکنند مانند کشور آمریکا که امتحان های بسیار مشکلی را برای پزشکان در نظر میگیرند.یکی از کشورهایی که بسیاری از پزشکان برای مهاجرت در نظر میگیرند کشور آلمان میباشد.

پزشکان برای ادامه تحصیل میتوانند کشور آلمان را انتخاب نمایند و همچنین برای کار کردن نیز همینطور ولیکن ادامه تحصیل در آلمان برای پزشکان با مانعی روبرو میباشد که آن مانع،دانستن زبان آلمانی میباشد که زبان آلمانی برای بسیاری از پزشکان میتواند مانع بزرگی باشد زیرا پزشکان که در ایران تحصیل میکنند بیشتر متون را به زبان انگلیسی میخوانند ترجیح میدهند که در دانشگاهی تحصیل کنند که دروس به زبان انگلیسی ارایه میشود.

به این دلیل به آن دسته از پزشکان که قصد ادامه تحصیل دارند . کشور اتریش پیشنهاد میشود.پزشکان توصیه میشود که مهاجرت خود را از کشور اتریش آغاز نمایند با توجه به این موضوع که  زبان کشور اتریش نیز آلمانی میباشد ولی تحصیل در مقطع phdانگلیسی میباشد و دانشجویان درحین ادامه تحصیل میتوانند زبان آلمانی را نیز فرا بگیرند.  و این کمک بسیار خوبی برای پزشکان میباشد.

تحصیل در مقطع phdدر اتریش به مدت سه  سال میباشد و همانطور که گفتیم زبان تحصیل به انگلیسی میباشد. دانشگاه در یکی از رشته های پزشکی پذیرش می دهد و دانشجویان در حین تحصیل میتوانند به راحتی زبان آلمانی را در محیط بیاموزند. در ضمن تحصیل در مقطع دکتری در اتریش تقریبا رایگان میباشد بدین معنی که هر ترم تحصیل در حدود 750 یورو هزینه دارد که البته بسیاری از دانشجویان بعد از همکاری با استاد راهنمای خود این هزینه را نیز بورس میگیرند به علاوه این که بیش از نود درصد دانشجویان پس از انتخاب استاد راهنما حقوقی معادل حد اقل ماهی ۲ تا ۵ هزار یورو دریافت می کنند .

در واقع در حال حاضر شرایط اتریش هم برای کار پزشکان آماده هست هم اینکه برای درس خواندن ایشان حقوقی بسیار مناسب و در خور شان دریافت می نمایند .

تمام پزشکانی که مشکل به آلمان رفتن را دارند به اینجهت که مدرک آلمانی ندارند هم میتوانند به اتریش آمده ، در اتریش و در محیط آلمانی را فرا بگیرند و از اینجا به اتریش عزیمت کنند هر چند طبق تحقیقات میزان اخذ پذیرش و محبوبیت اتریش نسبت به آلمان در ۳ سال گذشته ۴ برابر گشته است .

با توجه به شرایط کشور اتریش  میتواند برای ادامه تحصیل برای پزشکان مناسب باشد.

مطالب مرتبط