تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

یکی از طرق مهاجرت به سوئد به شیوه تحصیل در سوئد می باشد که می تواند سبب اخذ اقامت سوئد شود. کشور سوئد دارای برترین دانشگاه ها در کل اروپا می باشد. شما می توانید جهت زندگی در اروپا با تحصیل در سوئد شروع کنید و بوسیله ورود به یکی از دانشگاه های کشور سوئد اقدام نمایید. موسسه حقوقی مبین عدالت دارای  وکلایی مجرب دراین رابطه میباشد و شما را یاری می دهد.

تحصیل در کشور سوئد در سال 2011 به صورت رایگان بود اما بعد از سال 2011 تحصیل در آن به صورت رایگان نمی باشد و حدودا سالی 10 تا 12 هزار دلار هزینه تحصیل آن است  ، در نتیجه از سال 2011 به بعد کشور سوئد به کشوری بسیار گران جهت تحصیل تبدیل شده است .

تحصیل در سوئد نظیر سایر کشورهای اروپایی در دوره لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا ممکن می باشد لیکن در دوره لیسانس در دانشگاه های دولتی این کشور، آموزش عموما به زبان سوئدی می باشد. در نتیجه اشخاص جهت تحصیل در این مقطع باید به زبان سوئدیتسلط داشته باشند. اما از مقطع لیسانس به بالا، اغلب رشته ها در دانشگاه های سوئد به صورت زبان انگلیسی نیز آموزش داده می شوند. در نهایت جهت ورود به این مقاطع داشتن مدرک زبان انگلیسی همچون IELTS حداقل الزامی می باشد.

هم چنین دوره های تحصیلی در سوئد همچون سایر کشورهای اروپایی می باشد در نتیجه طول دوره لیسانس در کشور سوئد چهار سال و فوق لیسانس دو سال و دکترا بین چهار تا پنج سال می باشد .

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی (وکیل مهاجرت به سوئد – مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل)

در مقطع لیسانس بعد از طی 180 واحد تحصیلی موفق به اخذ مدرک کارشناسی می شوید. مدرک زبان لازم در دوره لیسانس آیلتس 6 می باشد و طول تحصیل در این مقطع 3 سال می باشد. هزینه دانشگاه های سوئد سالانهحدود 80 هزار تا 160هزار کرون می باشد که این هزینه وابسته به رشته و دانشگاه انتخابی است. دولت سوئد به دانشجویان اجازه کار 20 ساعت در هفته را به متقاضی می دهد.

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد ( وکیل مهاجرت به کشور سوئد- مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در دانشگاه)

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد می توانند از طریق موسسه حقوقی مبین عدالت اقدام نمایند. ما با داشتن وکلایی مجرب و نمایندگی عالی ترین دانشگاه های کشور سوئد شرایط ورود به اتحادیه اروپا را برای شما مهیا می کنیم.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد دوسال (160 واحد تحصیلی) می باشد در برخی از رشته ها یک سال (60واحد تحصیلی) می باشد. مدرک زبان لازم در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 می باشد و تحصیلات به زبان انگلیسی برگزار می شود. دولت سوئد به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته را می دهد.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل ، اعزام دانشجو و مطالب تحصیلی سوئد را در سایت رسمی سفارت سوئد یا سایت رسمی موسسه حقوقی مبین عدالت مطالعه بفرمایید.

کشور سوئد نظیر دیگر کشورهای جهان دارای مرکز و سازمانی است که مرتبط به طبابت و فعالیت پزشکان است . هیئت ملی بهداشت و رفاه ، سازمانی مستقر در سوئد می باشد . این انجمن پزشکی سوئدی ، سازمانی حرفه ای است که برای مسائل مرتبط با شغل طبابت و امور مربوط به پزشکی اهمیت فراوانی قائل می شود. از جمله مسائل بسیار مهمی که در کشور سوئد کاملا مشخص است ، رسیدگی به وضعیت بهداشت و درمان در این کشور می باشد . خدمات بهداشتی که به بیماران در کشور سوئد ارائه می شود ، بخش کثیری از مالیات این کشور را به خود اختصاص می دهد . بدین گونه که دولت سوئد رسیدگی بسیار خوبی را به بیماران اختصاص می دهد و مراقبت های بهداشتی درسراسر  این کشور در دسترس عموم مردم می باشد .

بیماران در سوئد می توانند در خدمات مربوط به بهداشت و درمان خود مداخله نمایند و پزشک معالج خود را انتخاب نمایند . بیان این نکته ضروری است که پزشکان مستقر در سوئد وظیفه دارند که به کلیه ی اطلاعات مربوط با بیماری و درمان آن آگاهی داشته باشند . برای مراودات فراوانی که پزشکان و پرسنل بهداشت با بیماران خود دارند ، تسلط به زبان سوئدی از الزامات فعالیت این قشر در سوئد می باشد .

پزشکان در کشور سوئد از حقی انحصاری برای فعالیت و کار در حرفه ی خود برخوردار می باشند . با این تفاسیر شخص متقاضی انجام کار طبابت در سوئد بایستی دارای مجوز انجام این کار باشد . ممکن است اشخاص بسیاری از کشورهای اتحایه اروپا مجوز انجام کار طبابت را اخذ نمایند ، منتها همان طور که گفته شد اخذ مدرک و مجوز به فعالیت و طبابت در کشور سوئد و همچنین آگاهی نسبت به زبان سوئدی الزامی می باشد . پزشکان و پرسنل بهداشت که دارای تجربه های پزشکی و همچنین گواهینامه ها و مدارک تحصیلی معتبر می باشند ، برای شرکت و استفاده از خدماتی که انجمن پزشکی سوئد ارائه می نماید در اولویت قرار دارند و می توانند به مدت 6 ماه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی سوئد فعالیت نمابند و پس ان پذیرفته شدن از طرف انجمن پزشکی سوئد مجوز سوئدی فعالیت و کار طبابت را دریافت نمایند .

پزشکان و متخصصینی که تمایل به فعالیت و انجام کار طبابت در کشور سوئد را دارند ، می توانند از طریق مشاوره با متخصصین موسسه حقوقی مبین عدالت در امر مهاجرت تماس حاصل نموده و اطلاعات بیشتری را در زمینه مهاجرت به این کشور و همچنین شرایط مرتبط با کار طبابت در سوئد اخذ نمایند .

به سوئدی:Chalmers tekniska högskola

به انگلیسیChalmers University of Technology

۱۸۲۹میلادی

 تأسیس

خصوصی

نوع

ویلیام چالمرز

بنیانگذار

Prof. Karin Markides

رئیس

۱۱۰۰۰

دانشجویان

۱۱۱۵

دکترا

گوتنبورگسوئد

مکان

http://www.chalmers.se

وب‌گاه

دانشگاه صنعتی چالمرز یک دانشگاه خصوصی است و در ۲کیلومتری جنوب شهرگوتنبرگ(یوته بوری) واقع شده است.این دانشگاه به معنی “پیشرفت”می باشد در سال ۱۸۲۹میلادی توسط فرد نیکوکاری به نام “ویلیام چالمرز” تاسیس شد و شعار این دانشگاه “آوانسز در جدیدترین رده بندی جهانی دانشگاهها، دانشگاه صنعتی چالمرز رتبه ۱۶۶را از بین ۴۰۰۰دانشگاه انتخابی بدست آورده است. 

این دانشگاه با توجه به تمام معیارها ضامن پاسخگویی به نیازهای جامعه و کمک به آینده ای پایدار است.

1.   در چند سال گذشته با توجه به روند تغییر دانشگاه ها، دانشگاه چالمرز یکی از بهترین دانشگاه ها از لحاظ مهاجرت، تحصیل و راهی هموار برای رسیدن به آرزوهای شماست. وتلاش موسسه حقوقی مبین عدالت جلب رضایت شما دوستان عزیز است.

 دانشگاه چالمرز از سال ۱۹۷۰دانشجویان بین المللی را پذیرفته است به عبارت دیگر این دانشگاه تجربه زیادی در مراقبت از دانشجویان کشورهای دیگر دارد و تمام امکاناتی که برای هر فرد در این موسسه نیاز است وجود دارد تا هر فرد این احساس را داشته باشد که در خانه خود است. در حال حاضر در این دانشگاه ایجاد ارتباطی روشن بین برنامه های کارشناسی ارشد و پژوهش است که برنامه های طراحان این دانشگاه بر اساس نیازهای جامعه و صنعت است. با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در رشته های فنی مهندسی به دنبال این هستند که دانشگاهی را برای تحصیلات عالیه خود انتخاب کنند که از لحاظ اساتید و آموزش های تخصصی ارائه شده در بهترین جایگاه آموزشی هم در سوئد و هم در رنکینگ های جهانی قرار گرفته باشد میتوانند این دانشگاه را با توجه به سابقه کاری موسسه حقوقی  مبین عدالت با این دانشگاه انتخاب کنند.

محدوده دانشگاه فنی چالمرز حدود ۱۰۰۰دانشجو کارشناسی ارشد دارد در این قسمت شما به طور مستقل فکر می کنید و با توجه به روشهای مهندسی و بسیار پیشرفته به چالشهای آینده میپردازید. یک نکته قابل توجه در این دانشگاه این است که 40% آن در مقطع فوق لیسانس غیر سوئدی است.

از آنجا که زبان انگلیسی یکی از کاربردی ترین زبان های بین المللی است تدریس در این دانشکده به زبان انگلیسی انجام میشود. برنامه کارشناسی ارشد در چالمرز به شدت به تحقیقات پیشرفته در زمینه های قدرت درجه خاص مرتبط است. مدت زمان آن ۲سال است و پس از اتمام تحصیلات فارغ التحصیلان منتخب میشوند و درجه کارشناسی ارشد به آنها اعطا خواهد شد.

تحصیلات در مقطع دکترا: در ارتباط با ادامه تحصیل در مقطع دکترا حدود نیمی از این دانشگاه مهندسان و معماران می باشند.

 در اینجا موسسه حقوقی مبین عدالت طی فرآیند های مختلف و تلاش فراوان 5دلیل برای تحصیل در دانشگاه چالمرز را به شما پیشنهاد میکند:

استادان و معلمان با سوابق دانشگاهی و تجاری :

دومین دلیل: آموزش و پژوهش عمیقا در نیاز صنعت ریشه دارد و با توجه به این فرآیند بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری در این منطقه گوتنبرگ هستند.

سومین دلیل: ارایه پروژه با توجه به تجربه کار با دیگران

چهارمین دلیل: دانشگاه چالمرز در میان 100 دانشگاه برتر جهان است و در بسیاری از موضوعات مانند: مهندسی شیمی، عمران و مهندسی سازه، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و علم مواد برتری دارد.

پنجمین دلیل: گوتنبرگ یک مکان بسیار زیبا و خوش آب و هواست که از نظر مهاجرت و زندگی اجتماعی در آنجا بسیار عالی میباشد.

تعداد فارغ التحصیلان در طول سال از دانشگاه چالمرز:

، DBSC ENG، BSC،Ships officers: 10044

کارشناسی ارشد مهندسی و معماری: 38815

Licentiates: 3551

دپارتمانهای مختلف دانشگاه چالمرز به شرح زیر است:

1.   تکنولوژی اطلاعات کاربردی

2.   مکانیک کاربردی

3.   فیزیک کاربردی

4.   معماری

5.   مهندسی شیمی و بیولوژی

6.   مهندسی عمران و محیط زیست

7.   علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر

8.   انرژی و محیط

9.   فیزیک پایه

10.تکنولوژی مواد و ساخت

11.علوم ریاضی

12.میکرو تکنولوژی و علوم نانو

13.توسعه محصول و سخت

14.علوم رادیویی و فضایی

15.تکنولوژی کشتی رانی و دریا نوردی

سیگنال و سیستم

مدیریت فناوری و اقتصاد

تحصیل در کشور سوئد درمقطع دکتری (وکیل مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل – مهاجرت تحصیلی به سوئد) فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می توانند با ارائه مدارکی که اخذ نموده ند و با داشتن شرایطی خاص در مقطع دکتری کشور سوئد بورس تحصیلی دریافت کنند.

تحصیلات در مقطع دکتری در کشور سوئد دو حالت دارد.

1-     تحصیل به صورت رایگان که کل دوره تحصیل چهار سال می باشد و حدود هشت میلیون تومان هزینه دارد که در این دوره دانشجو حقوق از دانشگاه دریافت نمی کند.

2-     تحصیل با اخذ حقوق از دانشگاه:

در این دوره مبلغی حدود 8 تا 10 میلیون تومان حقوق دریافت می کند. با توجه به این که کشور سوئد از لحاظ رنکینگ دانشگاه ها در سطح خوبی قرار دارد، به شما متقاضان عزیز این پیشنهاد را می کنیم که در مورد این کشور و تحصیلاتش تحقیق نمایید. کشور سوئد با توجه به این که یکی ازکشورهایی می باشد که از حیث رفاه احتماعی بین سه کشور اول دنیاست، تحصیلات و اخذ اقامت در این کشور بسیار ایده آل است.

اگر شما قصد مهاجرت به یکی از بهترین کشورهای اروپایی را دارید، می توانید با ما تماس حاصل نمایید تا وکلای مهاجرت ما با تخصص و تجربه کاری خود راه ورود شما را به کشور سوئد هموار کنند. مؤسسه حقوقی  مبین عدالت برترین ارائه دهنده خدمات مهاجرتی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری می توانند با داشتن شرایط ذیل اقدام نمایند:

1.   معدل Grade A

2.   مقاله ISI

3.    IELTS 7

در برخی رشته ها مانند : رشته های مالی،علوم اقتصادی،رشته های حوزه مدیریت گذراندن   GRE و یا GMAT الزامی است.

کسانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد در مقطع دکتری را دارند،  باید پروپوزال کاملی ارائه دهند که شامل : طرح، هزینه و مدت زمان آن می باشد. شروع مقطع دکتری در کشور سوئد زمان مشخصی ندارد این بستگی به استاد راهنما دارد.

لازم به ذکر است که امکان تعلق گرفتن بورس در دوره دکترا برای متقاضیانی که شرایط آن را دارا می باشند وجود دارد و شرایط آن بدین گونه است که استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر می بایست شرایط شما را تایید کند و معیارهایی را مد نظر خواهد داشت همانند دانشگاهی که در آن فوق لیسانس را گذرانده اید ، معدل فوق لیسانس ، مدرک زبان و… با توجه به درجه مدارک مورد نیاز می توانید برای اخذ بورس تحصیلی اقدام نمایید.

در کشور سوئد این امکان وجود دارد که فردی که برای تحصیل اقدام می نماید و ویزا  اخذ می کند ، می تواند برای همراهان خود نیز، برای اخذ ویزا اقدام نماید و در این مورد هیچ مانع قانونی وجود نخواهد داشت . اما در کشور سوئد اخذ ویزای همراه صد در صد نخواهد بود. در ضمن مفهوم همراه از نظر حقوقی شامل همسر و فرزندان می باشد.

آن چه که ما در خصوص ویزای تحصیلی سوئد به مرور ایام آزموده ایم و امتحان کرده ایم، معمولا وقتی به شخصی که ویزای تحصیلی می دهند به همراه او هم ویزا تعلق می گیرد هر چند که این ویزای همراه در سوئد به طور قطعی نیست.

در خصوص تحصیل در سوئد و مسائل مرتبط با آن معمولا نیاز به اطلاعی وسیع می باشد، از جمله این که کدام شهرها جهت امکانات مناسب تر هستند یا هزینه کدام دانشگاه ها مناسب تر است. چنان چه مایلید در باب مهاجرت تحصیلی به سوئد اطلاعاتی کسب کنید، لطفا با ما مشورت کنید.

در ضمن از جمله مواردی که باید در باب مهاجرت تحصیلی در نظر داشته باشید ، ذکر این نکته است که برای فراگیری زبان سوئدی در کشور سوئد این امکان وجود دارد که برای کالج های زبان سوئدی اقدام نمایید و زبان سوئدی را در کشور سوئد فرا گیرید اما لازم به ذکر است که ویزای کالج زبان کشور سوئد صد در صد نخواهد بود و بهتر است متقاضی علاوه بر پذیرش کالج زبان ، پذیرش دانشگاه را نیز داشته باشد و همزمان با هم برای ویزا اقدام نماید.

همزمان با تحصیل در سوئد، افراد اجازه کارقانونی به صورت نیمه وقت را نیز خواهند داشت و این حق کار برای مثال در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته ، در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت در هفته می باشد. برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و یا تبدیل هر نوع ویزایی ، اگر افراد در کشور سوئد باشند ، برای انجام این کار حتما باید به کشور خود بازگردند.

البته بدیهی است که پیدا کردن کار در سوئد بسیار آسان تر از خارج از سوئد می باشد لذا به دانشجویان توصیه می گردد پس از تحصیل قبل از مراجعت شغل مناسب خویش را جست و جو و عقد قرارداد کار کنند و پس از مراجعت تنها جهت ویزای کار اقدام مقتضی را به عمل رسانند.

چگونگی تحصیل اتباع افغانی در سوئد :

برای این که شرایط تحصیل اتباع افغانی در سوئد را توضیح دهیم باید بگوییم که سوئد  با همه دانشجویان خارجی و به خصوص خارج از اتحایه اروپا به یک نحو برخورد میکند و شیوه برخورد با اتباع ایرانی و افغانی  و سوئدی یکسان میباشد . این موضوع بدین مفهوم است که اگر شخصی افغانی داری دیپلم در کشور خود باشد و نامه اشتغال به تحصیل از یکی از دانشگاه های کشور خود را ارائه دهد میتواند جهت ثبت نام دوره زبان در دانشگاه های سوئد اقدام نماید و یا اگر شخص .افغانی دارای مدرک معادل لیسانس از کشور خود باشد میتواند برای دوره فوق لیسانس برای کشور سوید اقدام نماید.

حال اگر شخص افغانی در ایران باشد و دارای دیپلم از ایران باشد و برای این که بخواهد برای دوره زبان در کشورسوئد اقدام نماید چه باید بکند؟

یکی از طرق این است که در ایران در یکی از دانشگاه ها ثبت نام کند و بعد از گذراندن یک ترم و گرفتن نامه اشتغال به تحصیل برای سوئد اقدام نماید . پس ابتدا شرایط تحصیل در ایران را برای اتباع خارجی توضیح میدهیم.

کليه اتباع خارجی مقیم کشور که مایل به شرکت در دوره کارشناسی پیوسته بدون آزمون میباشند باید دارای شرایطی به شرح زیر باشند:

1- ثبت‌نام اتباع خارجي مقيم ايران منوط به داشتن يكي از مدارك اقامتي يا شناسايي معتبر زير مي‌باشد:

-دفترچه پناهندگي سياسي صادره از سوي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.

-گذرنامه‌اي كه داراي پروانه اقامت با اعتبار حداقل شش ماهه باشد.

-كارت هويت ويژه اتباع خارجي صادره از اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور داراي اعتبار در سال جاري.

-برگ خروج از كشور مدت‌دار صادره از اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.

-كارت آمايش مرحله هفتم صادره از سوي اداره كل اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.

-فقط اتباع غير ايراني مقيم كه از مدارس رسمي داخل كشور جمهوري اسلامي ايران فارغ‌التحصيل شده‌اند مجاز به شركت در اين دوره مي‌باشند.

2-  شرط معدل : دارا بودن معدل كل سه ساله متوسطه حداقل 14 از 20 براي داوطلبان نظام جديد و داشتن همين معدل در كارنامه ديپلم براي داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه.

تبصره : در صورت مغايرت معدل اعلام شده به مركز آزمون با معدل مندرج در مدرك تحصيلي پذيرفته‌شدگان خارجي در مقاطع مختلف تحصيلي مطابق مقررات در خصوص اين افراد اقدام خواهد شد.

3- اتباع خارجي پذيرفته شده در هر يك از رشته‌هاي تحصيلي منحصراً مي‌بايست واجد شرايط و ضوابط اعلام شده از سوي مركز آزمون باشند و محل تحصيل خود را با توجه به شرايط و ضوابط مربوط و رعايت مناطق ممنوعه در هنگام تعيين رشته انتخاب نموده باشند در غير اين صورت قبولي آنان منتفي تلقي گرديده و از ثبت‌نام و ادامه تحصيل آنان ممانعت به عمل مي‌آيد

تذکر مهم : شركت اتباع خارجي در رشته‌هاي ذيل ممنوع مي‌باشد :

         1- فيزيك – اتمي.

         2- فيزيك –هسته‌اي.

         3- مهندسي هسته‌اي (كليه گرايش‌ها)

         4- مهندسي فناوري اطلاعات (كليه گرايش‌ها)

         5- مهندسي هوا فضا (كليه گرايش‌ها)

         6- مهندسي شيمي(كليه گرايش‌ها)

         7- مديريت و كميسر دريايي.

         8- هوا فضا –هواپيما «كارداني.

         9- كاردان فني برق –الكترونيك هواپيما.

         10- مخابرات هواپيما.

         11- كاردان فني برق –الكترونيك دريايي.

         12- كاردان فني برق –مخابرات دريايي

اکنون دانشجوی ترم اول با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در این دانشگاه قادر است جهت سوئد اقدام نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان موسسه حقوقی مبین عدالت تماس بگیرید و از اطلاعات کارشناسان موسسه ما استفاده نمایید. شما میتوانید از تمامی خدمات مهاجرتی موسسه حقوقی مبین عدالت استفاده نمایید.

مطالب مرتبط