تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در انگلستان

انگلستان ◄ تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در انگلستان :

در این مقاله قصد داریم که در مورد تحصیل در رشته دندان پزشکی در انگلستان صحبت کنیم و توضیح دهیم چگونه میتوان این رشته را در انگلستان تحصیل نمود و شرایط تحصیل در این رشته در انگلستان را توضیح دهیم .

ابتدا بهتر است در مورد آینده تحصیل در این رشته در انگلستان توضیح دهیم . چون بسیاری از والدین قصدشان از این که فرزند خود را برای تحصیل به یک کشور اروپایی بفرستند این است که آینده ی فرزند خود را تا حدی تامین نمایند پس معمولا والدین نگران این موضوع هستند که آینده شغلی در رشته های مختلف چگونه است .

رشته های پزشکی و دندان پزشکی درانگلستانهمانند دیگر کشورهای دنیا جز سرآمد رشته های تحصیلی جهت فراهم ساختن آینده ای بسیار روشن در سرتاسر دنیا محسوب میشوند . اگر چه هر ساله تعداد محدودی از افراد از خارج اتحادیه اروپا موفق به ورود به دانشگاه های انگلستان با رشته ی تحصیلی پزشکی و یا دندانپزشکی میشوند ولیکن در صورتی که فرد قادر باشد دوره تحصیلی خود را در انگلستان پایان دهد ، آینده ای بسیار روشن در انتظار وی می باشد.

به طور خلاصه باید بگوییم که تحصیل در رشته ی دندانپزشکی کشور انگلستان تضمین کننده ی آینده ی بسیار روشن فرزندان شما می باشد .

به نظر میرسد که چند دلیل منطقی برای گذراندن رشته دندانپزشکی در کشور انگلستاندلایل زیر میباشد:

1. دانشگاههای انگلستان به دلیل داشتن استانداردهای آموزشی بالا و نیز مجهز بودن به امکانات بسیار پیشرفته از معروفترین دانشگاههای دنیا در رشته دندانپزشکی محسوب می شوند لذا فارغ التحصیلی ازهر یک از این  دانشگاهها آینده کاری شما را تضمین کرده و شما می توانید بخشی از یک شبکه جهانی متشکل از متخصصان دندانپزشک باشید که این امر کمک بسزایی به موفقیت شما است.

2. تحصیل و زندگی در بین انگلیسی زبانان مهارتهای زبانی شما را تقویت نموده و این قابلیت را به شما میدهد تا در کشورهای دیگربه راحتی کار کنید.

3. همزمان با حضور در کلاسهای درسی فرصتهای طلایی زیادی در اختیار شما قرار می گیرد که از آن جمله میتوان به گذراندن دوره های عملی در بیمارستانها، موسسات خدمات اجتماعی، مدارس و مراکز تحقیقاتی اشاره نمود. این امر به شما کمک می کند مهارتهای تئوری خود را با مهارتهای عملی ادغام نمایید.

 حال باید بگوییم که چگونه میتوان درانگلستان در رشته های دندان پزشکی تحصیل کرد:

دانشجویان رشته ی دندانپزشکی نیز همانند رشته ی پزشکی می بایست پس از سپری کردن دوره های دبستان و دبیرستان در کشور خود یا کشور انگلستان نسبت به سپری کردن دوره ی دوساله A-levelو پس از آن شرکت در آزمون ukcatاقدام نمایند تا بتوانند جهت اخذ پذیرش در رشته ی دندانپزشکی در کشور انگلستان اقدام نمایند ،که مدت زمان این دوره 5 سال میباشد.

گفتنی است که تعداد دانشگاه های ارائه دهنده ی رشته ی دندانپزشکی بسیار محدود هستند .

حال باید بگوییم که دروهA LEVEL  چیست ؟

دانش آموزان با اتمام دوره ی دو ساله ی GCSEو موفقیت در امتحانات وارد مقطع بعدی تحصیلی یعنی A Levelمی شو ند. مدت دوره ی A Levelدو سال می باشد و شروع دوره ماه سپتامبر و ژانویه است. A Levelمعادل سال سوم و پیش دانشگاهی در ایران می باشد. دوره ی A Levelجواز ورود دانش آموزان به مقطع لیسانس و یا رشته های پزشکی می باشد. معمولا میانگین سنی دانش آموزان دوره ی A Levelشانزده تا نوزده سال می باشد.

مهارت زبانی و آشنایی کامل با فرهنگ و سیستم آموزشی انگلستان از عوامل موفقیت در دوره ی A Levelاست.در این دوره دانش آموزان هر هفته مورد ارزیابی و امتحان می باشند و در پایان هر ماه عملکرد هر دانشجو مورد بررسی معلمین و مشاورین تحصیلی آکادمی قرار می گیرد تا نقاط ضعف دانش آموزان برطرف شود.

 همان طور که می دانید دانشگاهای انگلستان در دنیا بی نظیرند، به همین دلیل برای ورود به دانشگاههای عالی رتبه در انگلستان دانش آموزان می بایستی در امتحانات A Levelشرکت کنند. دانش آموزان در پایان A Levelمی بایستی در امتحانات سراسری کشور انگلستان شرکت کنند. کسب نمرات عالی در این دوره برای ورود دانش آموزان به دانشگاههای عالی رتبه و قبولی در رشته های پر رقابت مانند پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و حقوق الزامی می باشد. لازم به ذکر است که دوره ی A Levelدر تمام دنیا شناخته شده می باشد و دانش آموزان می توانند پس از اتمام این دوره برای ادامه تحصیل به کشور های دیگری همچون آمریکا و یا کانادا مهاجرت کنند.

دانش آموزان در این دوره درس های خود را مطابق با مهارت ها و بر اساس رشته ی دانشگاهی خود انتخاب می کنند. در سال اول A Levelدانش آموزان چهار واحد درسی را انتخاب می کنند و در سال دوم اغلب دانش آموزان ترجیح می دهند سه واحد درسی را انتخاب کنند در حالی که بعضی ها تعداد واحدهای بیشتری را نیز انتخاب می کنند. برای مثال یک دانش آموز می تواند واحدهای مانند زیست، روانشناسی، اقتصاد و جامعه شناسی را در سال اول و مجددا روانشناسی، اقتصاد و جامعه شناسی را در سال دوم نیز انتخاب کند. دانش آموزانی که هدف آنها رشته پزشکی است، می بایستی واحد های مانند زیست، شیمی و آمار را برگزینند و آنهایی که می خواهند وکالت را به عنوان گرایش خود انتخاب کنند، باید واحدهای نظیر علوم سیاسی، فلسفه و حقوق را مطالعه کنند.

امتحانات و ارزشیابی دانش آموزان

به طور معمول دانش آموزان مقطع A Levelباید خود را برای سه یا چهار آزمون آماده کنند. نوع واحدهای درسی دانش آموزان مرتبط با رشته دانشگاهی و شغل آنها در آینده می باشد. بالاترین نمره دراین دوره Aو پایین ترین نمره Eمی باشد.

مطالب مرتبط