تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

در این مقاله قصد داریم شرایط تحصیل در استرالیا را بررسی نماییم .

بنابراین ابتدا در مورد این کشور اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان عزیز قرار میدهیم .

استرالیا در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است و زندگی مدرن در آن سابقه‌ای حدود 200 سال دارد اما زندگی نخستین انسان‌ها در آن به 42 تا 48 هزار سال پیش برمی‌گردد. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور تا سال 1900 مستعمره انگلیس بود و بیشتر به عنوان تبعیدگاهی برای مجرمان استفاده می‌شد. در سال 1901 این کشور به عنوان یکی از کشورهای مشترک‌المنافع با انگلیس معرفی شد. استرالیا از نظر زمین‌شناسی قدیمی‌ترین خشکی جهان است. از نظر وسعت ششمین کشور جهان است و به همین دلیل تنوع گیاهی و جانوری زیادی دارد.

سیاست در استرالیا

استرالیا کشوری است از مجموعه کشورهای مشترک المنافع که دارای حکومت پادشاهی مشروطه است. بالاترین مقام سلطنتی انگلیس یعنی ملکه الیزابت دوم ملکه این کشور نیز به حساب می‌آید.

جانشین ملکه در این کشور فرماندار کل استرالیا است که او نیز به نوبه خود فرمانداران ایالت‌های این کشور را تعیین می‌کند.

تحصیل در استرالیا

استرالیا سومین کشور بزرگ انگلیسی زبان دنیا بوده و جمعیت وسیعی از دانشجویان بین المللی را در خود پذیرفته است. وجود معتبرترین و با سابقه ترین دانشگاه های دنیا در این کشور، دسترسی به آخرین تکنولوژی و فناوری علمی و تحقیقاتی روز دنیا ، برخورداری از سطح بالای رفاه و امنیت اجتماع ، امکان اقامت دائم و کار پس از طی دوران تحصیل ، امکان اقامت دائم و کار در پس از طی دوران تحصیل و امکان کار دانشجویی در حین تحصیل از مزایای تحصیل در این کشور میباشد.

استراليا داراي 38 دانشگاه دولتي و 2 دانشگاه خصوصي مي باشد .

استراليا سومين كشور انگليسي زبان دنيا بوده و جمعيت وسيعي از دانشجويان بين المللي را در خود پذيرفته است .دانشگاه‌ها به طور معمول طی دو ترم آموزشی در هر سال برنامه‌ریزی شده‌اند و این سال تحصیلی از اواخر فوریه شروع گردیده و تا اواخر نوامبر ادامه می‌یابد .ترم آموزشی تابستانی نیز جهت ایجاد تسهیلات بیشتر برای دانشگاه ها و دانشجویان ارائه شده و طبیعتا منجر به كوتاه‌تر شدن دوره آموزشی دانشگاهی و فارغ التحصیلی می گردد.

مهلت ثبت نام حداكثر تا آخر ماه آگوست (اواخر مرداد ماه) و شروع كلاس‌ها ماه سپتامبر می‌باشد. با داشتن نمره IELTS=6 . اخذ ویزای تحصیلی سریع‌تر و بهتر صورت می‌گیرد. آخرین مهلت ارائه IELTS حداكثر تا یكماه پس از ارسال مدارك می‌باشد.گذراندن یكسال دوره پیش دانشگاهی قبل از شروع دوره كارشناسی در دانشگاه‌های استرالیا از جمله شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا است.

اشتغال همزمان با تحصیل:

ویزای دانشجویی اجازه كار تا بیست ساعت در هفته در طول زمان تحصیل و كار تمام وقت در طول دوران تعطیلات را به دانشجویان می‌دهد.درآمدی كه دانشجویان در حین كار پاره وقت بدست می‌آورند، تنها به عنوان كمك‌هزینه معاش درنظر گرفته شده و به هیچ عنوان دانشجویان قادر به پرداخت شهریه و هزینه تحصیلی خود و یا هزینه های زندگی با این درآمد نمی‌باشند. اجازه كار بعد از شروع تحصیلات در استرالیا به دانشجویان داده خواهد شد.

هزینه های تحصیل در استرالیا :

شهریه های دانشگاهها بر اساس دلار استرالیا در نظر گرفته شده اند .این شهریه ها بر اساس نوع رشته دانشگاهی انتخاب شده و مرکز آموزشی در نظر گرفته شده متفاوت می باشند.هزینه های در نظر گرفته شده زیر تنها برآوردی از شهریه ها بطور میانگین میباشد.

 در حدود 10 تا 18 هزار دلار سالانه میباشد.Schoolsهزینه های مدارس یا

 بین 15 تا 25 هزار دلار در سال میباشد.Foundationهزینه های دوره

هزینه دوره لیسانس در سال بین 16 تا 35 هزار دلار میباشد.

و هزینه دوره فوق لیسانس بین 20 تا 35 هزار دلار در سال میباشد.

با توجه به هزینه بالای تحصیل و همچنین هزینه بالای زندگی در این کشور به نظر میرسد شاید بسیاری از افراد توانایی پرداخت چنین هزینه ای را نداشته باشند.

مطالب مرتبط