با آزمایشی ساده نوع پوست خود را تشخیص دهید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، با یک آزمایش ساده می‌توانید در هر زمان نوع پوست خود اعم از چرب، خشک یا مختلط را برای انتخاب کرم‌های مخصوص به آن تشخیص دهید پوست شما چرب است؟ خشک یا مختلط؟

با آزمایشی ساده نوع پوست خود را تشخیص دهید//گلی

 اغلب ما زمانی که برای درمان بیماری‌های پوستی خود نزد پزشک متخصص می‌رویم، در پاسخ به اینکه آیا می‌دانیم پوستمان از کدام گروه انواع پوست‌ها (چرب، خشک ویا مختلط) است دچار شک و تردید شده و تشخیص آن را به پزشکمان واگذارمی کنیم، اما بهتر آن است که، چون پوست انسان در هر مقطعی از زمان خاص خود برحسب تغییرات آب و هوایی، جا به جایی و یا نوع سیستم بدن ممکن است دچار تغییر شود و گاهی از پوست چرب به پوست خشک و مختلط و یا بر عکس تغییر یابد، راه تشخیص نوع پوستمان را بدانیم تا درانتخاب کرم‌های مخصوص آن دچار مشکل نشویم و این کار با یک آزمایش ساده که خود می‌توانیم در منزل انجام دهیم به راحتی امکان پذیر است:

این آزمایش را ۳۰ دقیقه بعد ازحمام کردن انجام دهید به خصوص حمام‌های طولانی مدت که پوست شما کاملا در بخارحمام با جذب آب کافی مرطوب و آماده شده است.

پوستتان را با حوله به طوری که به آرامی گذاشته و برمی دارید، خشک کنید.

از دو عدد دستمال کاغذی تمیز استفاده کرده، هر کدام را از وسط جدا کنید تا چهار لایه دستمال نازک داشته باشید. دوعدد آن را روی گونه‌ها و دو تای دیگر را روی پیشانی و چانه پهن کنید و خوب بچسبانید.

۵ تا ۷ دقیقه صبر کنید.

نتیجه:

پوست چرب

اگر بر روی همه‌ی دستمال‌ها لکه‌های زرد چربی دیده شد، شما دارای پوستی چرب هستید.

پوست خشک

اگر دستمال کاغذی‌ها فقط حالت رطوبت کمی به خود گرفته و از لکه‌های چربی خبری نبود شما دارای پوستی خشک هستید. پوست خشک در حالت طبیعی هم بر روی گونه‌ها کشیدگی دارد.

پوست مختلط

برای تشخیص اینکه پوست شما از نوع مختلط است، همه‌ی دستمال‌ها خشک یا چرب و یکنواخت نیستند. به طور مثال دستمال‌های روی گونه‌ها چرب و دستمال روی پیشانی خشک دیده خواهد شد و یا برعکس. گاهی هم دستمال‌های روی گونه‌ها در قسمت‌هایی چرب و در قسمت‌هایی خشک دیده خواهند شد.

منبع : سیمرغ

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *