اولین دور انتخاب اکسپرس انتری در سال 2016 برگزار شد

اکسپرس انتری 2016

در اولین دور از انتخابهای اکسپرس انتری در سال 2016 و تعداد 1463 کاندیدای مهاجرت به کانادا موفق شدند با موفقیت از استخر (گردونه بزرگ رقابتی) بیرون بیایند و برای اقدام به دریافت اقامت دائم  دعوتنامه دریافت کنند. این دور از انتخابها که بیست و چهارمین مرحله از انتخابها از ابتدای برنامه اکسپرس انتری بود در روز چهارشنبه ششم ژانویه برگزار شد و طی آن کاندیداهایی که 461 امتیاز و بیشتر در سیستم CRS داشتند دعوتنامه دریافت کردند.

اکنون که اکسپرس انتری وارد سال دوم از عمر خود میشود، با توجه به وبیناری که از سوی اداره مهاجرت و شهروندی در روز 16 دسامبر برگزار شد، انتظار میرود هر چه پیش میرویم تعداد بیشتری از کاندیداها در هر مرحله از انتخابها دعوتنامه دریافت کنند. این بدان معنی است که علیرغم اینکه در این دور آخر از انتخابها کمی افزایش در حداقل امتیاز لازم برای انتخاب شدن مشاهده میشود، اما چشم انداز اکسپرس انتری در سال 2016 به گونه ایست که متقاضیان بیشتری بتوانند دعوتنامه دریافت کنند و شاهد این باشیم که حداقل امتیاز لازم رفته رفته کاهش بیشتری پیدا کند.

اکسپرس انتری

از ابتدای ژانویه 2015 دولت کانادا روش مهاجرتی جدیدی را معرفی کرده است که طی آن افراد علاقمند به مهاجرت مشخصات خود را بصورت آنلاین وارد یک پروفایل میکنند و کلیه سوابق تحصیلی و شغلی و همچنین مهارتهای زبان و وضعیت خانوادگی و سن شان را وارد آن میکنند. اینها معیارهایی است که افراد بر مبنای آنها امتیاز میگیرند. سپس تمامی این افراد وارد استخر میشوند. استخر استعاره از یک ظرف بزرگ است که متقاضیان مهاجرت بصورت قاعده مند، هوشمند و هدفمند در آن برگزیده میشوند و طبیعتا افرادی را که امتیاز بیشتری دارند و مطابقتهای بیشتری با نیاز های کار جامعه کانادا دارند انتخاب میکنند. افرادی که پیشنهاد شغلی معتبر و یا دعوتنامه های استانی داشته باشند 600 امتیاز اضافه دریافت میکنند که بسیار حیاتی است و بسرعت باعث انتخاب آنها و خروج پیروزمندانه از استخر میگردد. واحد شمارش امتیازها CRS میباشد.

این برنامه جدید بمنظور سرعت بخشیدن به بررسی پرونده های مهاجرتی معرفی شده و تا کنون چندین هزار نفر موفق شده اند دعوتنامه برای اقدام نهایی برای داشتن اقامت دائم بدهند. این دعوتنامه درواقع برای افرادی که از استخر بالا کشیده میشوند ارسال میگردد. این افراد ظرف مدتی حدود شش ماه ویزای خود را در دست خواهند داشت (یا حداقل طبق اعلام اداره مهاجرت قرار است اینطور باشد). اکسپرس انتری درواقع برنامه مهاجرتی نیست و تنها یک روش جدید برای انتخاب افراد دارای بالاترین امتیازات (از منظر نیروی انسانی) از میان متقاضیان مهاجرت است.

مطالب مرتبط