اولویت نخست توسعه صنعت خودرو کشور حمایت از تولید داخلی سازی است

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی.ا.ایران؛

اولویت نخست توسعه صنعت خودرو کشور حمایت از تولید داخلی سازی استبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی.ا.ایران در حاشیه مراسم آغاز چهاردهمین نمایشگاه قطعات خودرو در تهران که در نمایشکاه بین المللی آغاز شد، اولویت نخست توسعه صنعت خودرو کشور را منوط بر ارائه راهکار‌های بلندمدت در حمایت از تولید داخلی سازی عنوان کرد و افزود: تقویت بنیه قطعه‌سازی، رونق تولید با کیفیت و رشد روزافزون صنعتی را سه گام مهم و انکار ناپذیر در مسیر دستیابی به اقتصاد مقاومتی پویا و مطمئن در صنعت خودرو به شمار می‌آید و در همین راستا باید موانع و مشکلات پیش روی قطعه سازان برداشته شود چرا که این بخش نقش مهمی در اشتغالزایی و جلوگیری از خروج ارز از کشور دارد.

وی براین نکته تاکید کرد؛ در شرایط فعلی باید بنیه این بخش چه از لحاظ تکنولوزی و چه تسهیلات تقویت شود.

حسین زاده افزود: مدیریت درست عرضه و تقاضا با هدف بهبود وضعیت بازار خودرو و همچنین کاهش نارضایتی‌های تولید کنندگان و مصرف کنندگان، نیاز انکارناپذیر برون‌رفت از چالش‌های موجود رکود حال حاضر اقتصاد کشور است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی. ا. ایران اظهار کرد: اگرچه صنعت قطعه‌سازی با مشکلات و تنگنا‌هایی دست و پنجه نرم می‌کند و نیاز به استفاده از تجهیزات و قطعات خارجی است؛ اما با بهره‌گیری از توان فنی، مهندسی و دانش بومی، توسعه مهارت و ارتقای تکنولوژی کیفیت محصولات را شاهد هستیم.


بیشتر بخوانید: باید و نباید های محدودیت های وارداتی/ممنوعیت واردات کالاها منجر به رونق تولید می شود؟


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به محدویت‌هایی که نتیجه تحریم‌ها است، رفع موانع حمایت از گسترش صنعت داخلی و ایجاد رضایتمندی مشتریان را مهم‌ترین اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و افزود: خوشبختانه ساخت قطعات خودرو، شاهد تنوع رشد کیفیت و پیشرفت کیفی است؛ به طوریکه فروش سالاانه خودرو در مقایسه با سال گذشته افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.

بهمن حسین‌زاده برنامه‌ریزی داخلی و سیاست‌گذاری درست در بهره‌گیری مطلوب از منابع موجود را باعث رشد صنعت خودرو دانست و اضافه کرد: تولید با کیفیت توام با نظارت مستمر، با ثبات نسبی در قیمت‌ها و تکیه بر راهبرد داخلی‌سازی، از اقدامات لازم در مسیر تحقق رقابت مطمئن است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی،ارتقا و اعتقاد به نظام مشتری محوری، رفع موانع تولید کنندگان داخلی و بی‌نیازی از تولیدات خارجی را بسیار مهم ارزیابی کرده و افزود: چهاردهمین نمایشگاه قطعات و لوازم خودرو، با رشد قابل توجه محوریت شناخت ظرفیت‌های ارزشمند فنی و مهندسی طراحی و تولید قطعات خودرو با بهره‌گیری از آخرین نوآوری‌های این صنعت و تنوع در تولیدات، پیش بینی گردید.

بر اساس این‌گزارش؛ صنعت خودروسازی سهم ۲۱ درصدی در ایجاد ارزش افزوده و همچنین سهم ۴ درصدی در تولید ناخالص داخلی طی سال‌های اخیر داشته  و به نوعی یک موتور محرک برای صنعت کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

تقویت بنیه قطعه‌سازی، رونق تولید با کیفیت، توجه به اشتغال زایی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *