انتقاد «ماریا زاخارووا» از خلف وعده شرکای اروپایی برجام در قبال ایران

انتقاد «ماریا زاخارووا» از خلف وعده شرکای اروپایی برجام در قبال ایرانبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در گفتگو با پایگاه خبری «وستنیک» با انتقاد از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی گفت: شرکای اروپایی برجام ناتوانی در تضمین شرایط پیشنهادی به ایران را نشان دادند.

زاخارووا همچنین از آنچه وی «عدم وظیفه شناسی غیرمسئولانه و سیاستی بدون نتایج واقعی» خواند، انتقاد کرد و افزود چنین روندی نگران‌کننده است.

این مقام روس همچنین افزود: شک دارم کسی قادر باشد تمام مسیری را که در طول ۴ سال مذاکره برای رسیدن به توافق هسته‌ای طی شد، دوباره تکرار کند.

آمریکا سال گذشته از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میان ایران و قدرت‌های جهانی خارج شد و تحریم‌ها علیه کشورمان را بازگرداند. در مقابل، ایران با کاهش تدریجی تعهدات خود در این توافق به این اقدام آمریکا واکنش نشان داد و اعلام کرد در ماه نوامبر اقدامات بیشتری در این زمینه انجام خواهد داد. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، روز سه‌شنبه از آغاز گام چهارم کاهش تعهدات ایران در چهارچوب برجام خبر داد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *