احتمال برگزاری انتخابات جدید در اسرائیل در ۶ اسفند

احتمال انتخابات جدید اسرائیل در ۶ اسفندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از یدیعوت آحارونوت، کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه اعلام کرد در صورت عدم تشکیل کابینه این رژیم تا وقت مقرر، انتخابات سراسری جدید در فلسطین اشغالی در تاریخ بیست‌وپنجم فوریه ۲۰۲۰ (ششم اسفند ۱۳۹۸) برگزار می‌شود.

روز گذشته اما جروزالم پست گزارش داد بنی گانتز، رئیس ائتلاف «آبی و سفید» رژیم صهیونیستی و رقیب انتخاباتی نتانیاهو امروز دوشنبه با انتشار مطلبی در حساب کاربری توییتر خود، اعلام کرد در صورتی که حزب وی کابینه تشکیل دهد، با اتحاد نظامی با آمریکا مخالف است؛ چرا که به گفته او، این مسئله سبب کاهش عملکرد اسرائیل و نیز توانایی نیرو‌های این رژیم خواهد شد. (بیشتر بخوانید)

کمیته مرکزی انتخابات رژیم اشغالگر صهیونیستی اعلام کرد اگر برگزاری سومین انتخابات سراسری در یک سال اخیر الزامی شود، بیست‌وپنجم فوریه تاریخ اجرای آن خواهد بود.


بیشتر بخوانید: موضع‌گیری سومین هم‌حزبی نتانیاهو علیه او

التماس نتانیاهو برای باقی ماندن در قدرت برای ۶ ماه دیگر


این در حالی است که اگر پارلمان رژیم صهیونیستی تا حدود یک هفته دیگر نتواند گزینه مناسبی را برای تشکیل کابینه ائتلافی فراگیر پیدا کند، این سومین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی خواهد بود که طی یک سال اخیر برگزار می‌شود.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پیچیده‌ترین شرایط حیات سیاسی خود به سر می‌برد. شکست در تشکیل کابینه، اعلام رسمی جرم از سوی دادستانی، تلاش اعضای حزب لیکود برای برکناری وی از ریاست حزب و اعتراضات خیابانی باعث شده که نتانیاهو عمر سیاسی خود را بیش از هر زمان دیگری در خطر ببیند. در واقع برزخ سه‌گانه‌ای که نتانیاهو در آن گرفتار شده می‌تواند در نهایت وی را روانه زندان کند. (بیشتر بخوانید)

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *